Samolepky na zeď – dekorace, která zkrášlí každou místnost

Poměrně levná záležitost se snadnou aplikací

Dekorace, která zkrášlí holou stěnu nestojí příliš mnoho peněz. Pokud tedy nechcete utrácet finance za novou výmalbu, samolepky jsou pro vás laciným vkusným řešením, které pozvedne úroveň vašeho bydlení. Stačí si jen ujasnit, jaký motiv zvolit. Jednoduše se nalepí na zeď a drží. Stejně tak, jako se dobře nalepují, se ze zdi i sundají. Pokud vás tedy nějaký motiv omrzí, můžete ho vyměnit za jiný. Výhodou je i fakt, že samolepka se dá použít opakovaně. Nemusí tedy skončit v koši, ale klidně na jiném místě, kde si myslíte, že se bude lépe vyjímat.

Samolepky na zeď koupíte prostřednictvím internetových e-shopů nebo ve specializovaných prodejnách s nábytkem a bytovými doplňky. Motivů je celá řada, záleží jen na vás, jestli chcete obývací pokoj proměnit v rozkvetlou louku, slunnou Itálii, závodní dráhu či zasněžené Alpy. Možností je spoustu a fantazii se meze nekladou.

Stěny tak mohou zdobit jednoduché ornamenty, ale i složitější motivy. Originalita, se kterou přicházejí výrobci samolepek je vskutku obdivuhodná. Určitě není výjimkou psaný text na zdi, ale ani výroba fotografie vaší rodiny. PVC folie, ze které jsou samolepky vyrobené se od klasické tapety odlišuje.

 

Pozor na nerovné zdi

Ovšem samolepky mají jeden háček. Pokud jsou tenké a nejsou vystouplé, mohou se pod nimi tvořit vzduchové bubliny, které se nevzhledně podepíší na celém vašem díle. Ideálním místem pro aplikaci je sádrokarton.  Pokud tedy toužíte po samolepkách, ale nemáte hladkou zeď, nezoufejte. Vezměte si smirkový papír a zeď si upravte. Přebytečný prach setřete vlhkým hadříkem a vzhůru do aplikace!

Hlava plná ideálů

Zkrášlit se dá opravdu, kde co. Stačí mít hlavu plnou nápadů, chuť tvořit a výsledný efekt bude na jedničku. V dětském pokoji se hodí zvířecí motivy, ale i naučná písmena či číslice. Jen si dejte pozor, aby pokoj nepůsobil tzv. přeplácaným dojmem. Pokud máte výraznější nábytek, samolepky volte jemnějšího rázu. Jsou decentní variantou a podtrhnou styl vašeho bydlení. Výrazné akcenty si můžete dovolit v případě světlejších barev.