Nezničitelná terasa z WPC dlaždic

Použijte materiál, o který se nemusíte obávat. Je odolný a také se rychle pokládá. Nemusíte si ani volat řemeslníky, pokud jste trochu zruční, zvládnete to sami za jeden méně než jeden den.

Charakteristika WPC dlaždic

WPC dlaždice jsou takové dlaždice, které do sebe zacvakáváme. Jde o dřevoplastový kompozit, jež je bezúdržbový a je také velmi odolný vůči větru a dešti. Tento zámkový systém se vyrábí z plastu a můžete si vybrat mezi šedým provedením a barvou kaštanu. Nespornou výhodou zůstává to, že jej nemusíme lakovat a olejovat, stačí ho jenom občas vyčistit.

Na co nesmíme zapomenout?

Pokud se chystáme na jeho pokládku, nesmíme zapomenout na přípravu podkladu, který by měl být dostatečně pevný a musíme připravit i potřebný spád. Terasové dlaždice jsou vysoké dvacet dva milimetrů, takže bychom si měli spočítat výšku pokládky tak, aby se například daly otevřít balkonové dveře. A tak je lepší si všechno dopředu hezky poměřit a pak teprve pokládat.

Pár praktických tipů

Je vhodné si všechno položit „nanečisto“ tak, abychom zjistili, zda nám nevyjde na konec půl dlaždice. Potom by vypadalo daleko lépe, pokud bychom zmenšili dlaždice v první řadě a u stěny je zařízly tak, aby byla pokládka symetrická a lahodila oku.

Jak tedy zvládnout pokládku?

Nejprve si upravme povrch a zameťme jej. Dlaždice můžeme pokládat na střídačku do podoby šachovnice nebo jednu za sebou. To záleží na tom, co se nám více líbí. Podle toho upravíme okraj dlaždice a pak jednoduše dlaždice zacvakneme jednu do druhé. Povrch každé z dlaždic je se spodním plastovým roštem spojený šrouby, a tak se může stát, že když ji rozřežeme, tak poslední dlaždici drží jediný šroubek, a tak je lepší šroubky posunout, aby každou část jistily aspoň dvou šroubky.

Znáte WPC dlaždice a jaké máte zkušenosti s jejich pokádkou a údržbou?