Rustikální koupelna vnáší do vašeho bydlení souznění s přírodou

Rustikální koupelna je ideální pro ty z vás, kteří chtějí žít v souladu s přírodou. Je to skvělá příležitost, jak vnést do svého bydlení svůj osobní styl. Možná nebude vypadat, jako koupelna vystřižená z módního časopisu, ale bude reprezentovat váš osobitý styl.

Zde je několik nápadů, které vám pomohou vytvářet styl vaší koupelny

  • Jednoduchost

Jedním z nejdůležitějších rysů rustikální koupelny je jednoduchost. Nepatří sem rafinovaný vzhled. Koupelna má na pohled syrový i autentický vzhled, který odráží osobnost majitelů domu.

Jednoduchost koupelně propůjčuje rustikální dekor, který si bere vzory z přírody. Používá velké množství přírodních materiálů. Rustikální koupelnové dekorace přinášejí uklidňující atmosféru, která je ideální pro začátek i konec vašeho dne.

  • Barvy

Barvy je potřeba volit v souladu s přírodou. Ideální jsou zelené odstíny v kombinaci s hnědou. Volte raději povrchy matné. Světlé barevné tóny zvětší a prosvětlí prostor, tmavší barvy volte pro koupelnové doplňky.

  • Koupelnové osvětlení

Světlo by mělo přinášet uvolněnou atmosféru. Žádné svítidlo by nemělo být příliš zdobené.

  • Koupelnový nábytek

Pro koupelnový nábytek v rustikálním stylu je výchozím materiálem rekultivované dřevo, které do místnosti vnáší nejen okouzlující, ale i útulný efekt. Je však potřeba vybírat kvalitní materiál, který ve vlhkém prostředí obstojí.

  • Zrcadla

Pro zrcadlový rám je opět ideální volba přírodní dřevo, ale lze použít i v kombinaci s mosazí nebo kovanou ocelí. Velmi elegantně vypadá i přírodní kámen. Vyhýbejte se přílišné zdobnosti rámu.

  • Koupelnové doplňky

pěkným doplňkem může být nějaká koupelnová starožitnost. Dokonalé skladovací prostory poskytují proutěné koše.

Dobrou volbou je i starožitné kování.Poct svěžesti a volnosti přinášejí vázy s čerstvými květy.