Jak si vybrat plot k rodinnému domu

Prvořadým zájmem každého majitele nemovitosti je ochrana pozemku a stavby pevným a spolehlivým oplocením. V současné době je na výběr spousta možností. Pokud stavíte nový rodinný dům, nebo chcete zrekonstruovat starý nevyhovující plot, můžete si vybrat plot klasický dřevěný, pletivový, betonový, kovový nebo tyto materiály různě kombinovat.

Inspiraci můžete hledat buď během procházek v místě svého nového či stávajícího bydliště, nebo listovat v různých katalozích o bydlení, zahradách apd. Chcete-li mít kolem svého domu plot, který by splňoval všechny vaše požadavky a představy o dokonalém, ale i vzhledově jedinečném zabezpečení, pořiďte si plot kovový.

Proč kovový plot?

Kovové ploty jsou kvalitní, pevné a bezúdržbové. Jsou spolehlivou ochranou majetku a v neposlední řadě jsou také elegantní. Kovový plot budí dojem luxusu, mimořádné kvality a dokonalého bezpečí. Zejména to platí pro kovové ploty, které vyrábí, dodává a montuje bohumínská společnost PLOTY B&V s.r.o. Výrobky této společnosti jsou moderní a hodí se k oplocení nejen rodinných domů, ale i průmyslových či jiných areálů, veřejných staveb, jako jsou školy, nemocnice, kulturní zařízení, ale i zámecké parky a zahrady a celá řada jiných objektů a pozemků. Zákazník si může objednat i příslušenství, jako jsou plotové branky a brány, pohony bran a ostatní prvky. Kovové ploty od plotybohumin.cz jsou vyráběny v nejrůznějším provedení, velikostech, tvarech a designech. Pro zákazníka je výhodou, že si může vybírat z několika řad, do kterých jsou kovové ploty zařazeny:

  • PREMIUM

Koncepce a výroba kovových platů řady Premium je uzpůsobena tak, aby tyto ploty uspokojily požadavky i náročných zákazníků. Mají excelentní a krásný vzhled a jejich vysoce kvalitní zpracování je zárukou dlouhodobé spolehlivosti. Je u nich použita technologie, která zajišťuje bezpečnost při užívání a také vysokou odolnost proti korozi. Plotová pole jsou vyráběna z plných, za tepla válcovaných profilů, jejichž profil umožňuje bezproblémové řešení i šikmých polí nebo je lze použít jako schodišťová zábradlí.

  • EKOLINE

Tato ekonomická řada je vhodná jak k oplocení rodinných domů, tak i veřejných objektů, pro které je určena varianta s robustnějším nosným profilem. Mimořádná odolnost a bezúdržbovost je zajištěna žárovým pozinkováním ocelových profilů.

  • TREND

Předností této řady je soulad se současným moderním stylem staveb, se kterými toto oplocení koresponduje. Kovové ploty Trend jsou vyrobeny z dutých ocelových čtyřhranných profilů, které nevyžadují žádné nároky na údržbu. Tato řada je vhodná například k ukotvení mezi betonové či pískovcové podezdívky a sloupky, se kterými vytvoří estetické a zároveň pevné oplocení.

  • BRILIANT

Tyto ploty vynikají nízkou pořizovací cenou, desetiletou zárukou a také nerezovým spojovacím materiálem. Jsou vhodné k oplocení rodinných domů, nebo také parků a veřejných objektů. Zákazník si u této řady může objednat rozměry podle svých potřeb.

  • INDUSTRIAL

Název napovídá, že tyto ploty jsou určeny k oplocení průmyslových areálů, firemních sídel či administrativních budov. Díky speciální povrchové úpravě odolávají nejen povětrnostním vlivům, ale i mechanickému poškození. Prestižní vzhled kovového oplocení podtrhuje celkový dojem z oploceného objektu.

Příslušenství kovových plotů

Firma PLOTY B&V dodává ke každé řadě kovových plotů také brány a branky v odpovídajícím provedení. Na výběr jsou tři typy posuvných plotových bran:

  • Křídlová brána – jedná se o klasické a nejlevnější řešení vjezdu na pozemek. Avšak ve spojení s elektropohonem umožňuje tato brána jednoduchou a pohodlnou manipulaci. K dodávce patří seřiditelné panty, zámek Locinox, středový doraz, zástrče a kotevní materiál
  • Pojezdová brána – ekonomická varianta brány, jejíž křídlo se pohybuje po kolejničkách. Tím se ušetří na prostoru potřebném k otvírání křídlové brány
  • Vynesená brána – rovněž vyžaduje minimální nároky na volný prostor za bránou. Požadavkem je zpevněný prostor pro boční zasunutí.

Všechny tři typy posuvných bran odpovídají bezpečnostním předpisům a splňují požadavky příslušné ČSN. Jejich konstrukční řešení je přizpůsobeno pro montáž jak vertikální, tak horizontální výplně rámu. Je možné zvolit i alternativní výplň, ovšem za splnění určitých podmínek, které jsou u každé brány zvlášť specifikovány.

Povrchová úprava

Kovové ploty vyráběné společností PLOTY B&V mají povrchovou ochranu provedenou žárovým zinkováním, které garantuje spolehlivé ošetření a ochranu nejen povrchu, ale i dutin a obtížně přístupných míst. Tato technologie je zárukou dlouhé životnosti, ovšem k ještě lepšímu vzhledu lze na povrch aplikovat práškové barvy. V tom případě se jedná o duplexní a triplexní ochranu pomocí podkladní epoxidové vrstvy a vrchní polyesterové práškové barvy.

Díky těmto technologickým postupům získávají kovové systémy i jejich příslušenství dlouhodobou korozní odolnost a tím i dlouhou životnost. Dokonalé kvality povrchové ochrany firma dosahuje díky mimořádně kvalitním vstupním materiálům nezbytným pro perfektní antikorozní ochranu. Používá práškové polyestery fasádní kvality od švýcarské firmy IGP Pulvertechnik AG. Důležitou roli rovněž sehrává spolupráce s partnery, jejichž technologické vybavení zaručuje špičkové provedení povrchové ochrany. Uvedená technologie povrchové úpravy kovových plotů ovlivňuje nejen jejich kvalitu, odolnost a životnost, ale také jejich celkový elegantní vzhled.