Rohová sedačka nejen do rohu

Do obývacího pokoje si většina z nás jako první vybavení pořizuje sedačku. Podle ní pak dolaďujeme ostatní nábytek či doplňky. Pravidlem to bývá především v případě, že si kupujeme sedačku rohovou.

Jak vybrat tu správnou

Výběr rohové sedačky ovlivňuje celá řada faktorů – především je to náš vkus, pak také životní styl a velkou úlohu hraje i velikost pokoje, v němž bude sedačka umístěna. Ideální jsou velké obývací pokoje nebo otevřené společenské prostory. Pokud si budete kupovat rohovou sedačku do menší místnosti, sáhněte raději do nabídky subtilnějších tvarů a méně nápadných barevných variant. Ideální barevné tóny jsou šedé či béžové. Pokud je místnost větší a světlejší, můžeme experimentovat nejen s tvarem, ale i barevnými odstíny. V těchto případech se pohovka stává dominantním solitérem celého prostoru.

Rohová pohovka je velký kus nábytku, který by měl do prostoru dokonale zapadnout. Než půjdete pohovku vybírat, uvědomte si, jaký druh potřebujete – levou či pravou variantu a zda se má pohovka rozkládat či nikoli. Pokud bude rozkládací, je potřeba počítat v místnosti s nějakým prostorem pro rozloženou část.

Pohovka by neměla překážet ani při vstupu do místnosti, nestavíme ji do místnosti tak, abychom na delší části seděli zády ke dveřím či do místnosti.

Také mějme na paměti minimální prostor pro průchod mezi sedačkou a obývací úložnou stěnou, ten by měl být alespoň 55 centimetrů.

Tipy na závěr:

  • Do menších pokojů je ideální volbou rohová sedačka umístěná ke zdi a tak, aby se místnost při pohledu z ní zdála co největší. Díky optickému klamu prostor nebude působit tak stísněným dojmem.
  • Ve větších místnostech můžete rohovou sedačku umístit i do prostoru. Vymezíte tak odpočinkovou zónu, rozdělíte místnost či vznikne zajímavější uspořádání nábytku.