Kvalitní povlečení pro zdravý spánek

Nedílnou součástí našeho života je kvalitní a zdravý spánek, v posteli bychom měli strávit téměř třetinu života, proto je důležitá nejen pohodlná postel, ale také příjemné povlečení, které je nedílnou a velice důležitou součástí každé ložnice. Mezi nejčastější materiály patří krep a bavlna.

Jaké povlečení zvolit

Při výběru volte pečlivě materiál a nešetřete finanční prostředky na úkor kvality. Je potřeba, aby povlečení bylo příjemné a vám se dobře usínalo. Vybírat můžete z celé řady různých druhů materiálů – luxusní povlečení s příměsí bambusového vlákna, povlečení z jemného bavlněného saténu, hladké kvalitní bavlny či krepové povlečení, které není tak náročné na údržbu.

  • Krepové povlečení

Krepové povlečení poznáte na první pohled – je charakteristické svým pomačkaným vzhledem.

Krepové povlečení z bavlny nám poskytuje celou řadu výhod – je příjemné, prodyšné a má dobrou savost. Není potřeba jej žehlit, což ocení především ti, kteří jsou časově dosti vytíženi.

E-shop povleceni-plus.cz nabízí krepové povlečení různých vzorů, ale i rozměrů. Vybírat můžete krepové povleční 140×200, prodloužené rozměry – 140×220 či francouzské povlečení na dvě postele 200×240. V nabídce naleznete také rozměry 70×90.

V nabídce e-shopu naleznete i různé typy – povlečení EXCLUSIVE se širším krepováním nabízí jemnost, KOMFORT má drobné krepování a STANDARD je levnější, avšak též kvalitní varianta.

  • Bavlněné povlečení

Bavlna je materiál, který dobře saje, je měkká, prodyšná, pružná a v zimně zahřeje. Nevýhodou je její údržba – musí se žehlit, neboť je to materiál poměrně mačkavý.

Tipy pro vás:

Při výběru vzorů mějte na paměti několik důležitých hledisek.

  • Do moderně zařízené ložnice volte jednoduché vzory.
  • Povlečení nemusí tvořit dominantu místnosti.
  • Barva i design by měly ladit nejen s rámem postele, ale i s celkovým vybavením místnosti.