Rekonstrukce kuchyně – co třeba venkovský styl?

Chcete změnit svoji kuchyň a přemýšlíte o venkovském stylu? Tento styl si nachází stále více příznivců.

Je to návrat k tradicím, přináší pocit útulnosti a klidu, daleko od rucu velkoměsta.

 Základem je přírodní materiál

Základ tvoří masivní dřevo, kámen a keramika, jež vytvářejí atmosféru celé kuchyně. Tento typ kuchyně je ideální pro větší prostor, neboť se zde objevuje velké množství skříněk (vitrážovaných či se zajímavou dřevěnou aplikací), všemu vévodí masivní jídelní stůl či kuchyňský ostrůvek, který můžete využít nejen pro stolování, ale i jako pacovní plochu.

Na podlaze a stěnách opět dominuje dřevo či imitace kamene. Barevně se vše ladí do koňakového, hnědého, terakotového, snetanového, vanilkového či bílého odstínu. Ne všichni si však mohou dřevěnou podlahu dovolit. Věrnou imitaci nabízejí napříkld vinylové podlahy. Navíc jsou odolnější a vyžadují menší údržbu.

Ani spotřebičů se nemusíte bránit. Vzhledem k široké nabídce není problém tyto spotřebiče do kuchyně zajistit. Také můžete využít nabídky spotřebičů vestavěných a jejich technický vzhled skryjete za dvířky ve stylu kuchyňské linky.

Dekorace pro doladění vzhledu

Určitě máte někde schované staré hmoždíře nebo porcelán s cibulovým vzorem. Teď nastata jejich doba. Na okna zavěste kostkované záclony, parapety ozdobte buclatými květináči. Příjemnou atmosféru doladí kořenky ozdobené malůvkami květů, pruhů či puntíků vystavené v otevřených policích (můžete využít i stávající kuchyňskou linku, v horní skříňce postačí vysadit dvířka), nádobí zavěšené na stěně či proutěné košíky na ovoce či pečivo s látkovými kanýry. Pokud máte dostatek prostoru, umístěte do kuchyně kredenc s prosklenými dvířky

TIP na závěr: Máte – li dostatek místa, vyzkoušejte kuchyň se středovým ostrůvkem, nad nímž budete mít zavěšené potřebné drobnosti. Tento způsob vychází z tradiční kuchyně, v níž se schází celá rodina.