Jak zařídit ložnici ve venkovském stylu

Přemýšlíte o změně ve vašem stylu bydlení. Začněte třeba ložnicí a upravte si ji do venkovského stylu. Že nevíte, jak? Tady je několik tipů.

Nejdůležitější je dřevo

Vzhledem k tomu, že nejdůležitější v tomto stylu je přírodní materiál, tak dřevo je ta správná volba.

Vybírejte proto nábytek z dřevěného masivu, v takových tvarech, které se přiblíží venkovskému zařízení a vůbec nemusí být příliš zdobené. Prim hraje postel s klasickým čelem nebo velké šatní skříně. Jednotlivé kousky mohou být ručně vyřezávané či malované. Idylku vytvoří i oprýskaný vzhled či patina.

Barvy

Převažují barvy přírodní a pastelové a motivy jsou převážně florální – květiny, stromy nebo ovoce, které se vyskytuje nejen na povlečení, ale i květináčích v oknech či na různých doplňcích.

V módě jsou také proužky nebo klasický modrotisk.

Pokud bydlíte domě či staré zástavbě a máte dřevěné trámy, rozhodně se k nim hodí bílá barva, která nechá vyniknout nádheru trámů

Doplňky

Mezi klasické doplňky patří krajka – třeba na lemech ozdobných polštářů či háčkovaných dečkách na oknech nebo nočním stolku. Nemusí mít jen bílou barvu, lze ji sladit i s barvami interiéru.

Atmosféru doladí vhodný obrázek na zdi nebo malá šperkovnice.

Na podlahu dejte kusový koberec s vyšším chlupem, postel dozdobí pletený či háčkovaný přehoz a malé dekorační polštářky s květinovými motivy.

Také osvětlením lze navodit atmosféru venkovského bydlení – mohou to být třeba svíce nebo nástěnné či stolní lampy.

Ložnice je místo, kam se uchylujete před okolním světem, místo, kde čerpáte sílu a energii. Proto je velice důležité, abyste si tu cítili příjemně. Takovou atmosféru může navodit právě ložnice ve venkovském stylu.

Venkovský styl propojuje tradice přírodu a moderní život a vnáší do něj pohodu a klid a možná právě proto jej začíná vyhledávat stále více lidí.