Jak vybrat tu správnou tapetu do kuchyně?

Kuchyň je jedno z míst v domě, kde se schází celá rodina. Většina žen v ní tráví spoustu času. Je důležité, aby tato místnost vyzařovala pohodu a klid. To jí zajistí různé doplňky, ale i třeba vhodně zvolené tapety na stěnu.

Při jejich výběru však mějte na paměti, že mají vyšší nároky na kvalitu materiálu. Hlavním důvodem je dobrá údržba.

Kde začít s výběrem tapet?

Musíme si uvědomit, kde všude chceme tapety mít a správně si zvolený prostor změřit. Nutností je mít o nějaký ten metr více, pro případné záhyby či výklenky.

Jakou barvu tapet zvolit?

Barevné ladění případně vzory na tapetě by měly ladit s celkovým designem místnosti. Také mějte na paměti, že barva ovlivňuje celkovou náladu člověka.

Při volbě barev je důležité brát v úvahu i velikost místnosti, výšku stropu a osvětlení. Pokud je osvětlení skromné, neměli bychom volit tapety v temných a studených barvách. Kuchyni „proteplit“ vám pomůžou barvy jako je oranžová, béžová nebo žlutá a jejich odstíny. Pokud do vaší kuchyně často svítí sluníčko, nepoužívejte barvy syté.

  • Tapety v zelených odstínech mají pozitivní vliv na trávicí systém.
  • Červená a její odstíny zase podporují chuť k jídlu.
  • Pro oči jsou nejpříjemnější barvy – pistáciová a bílá.
  • Hnědé odstíny a odstíny černé naopak chuť omezují. Jsou spojovány s bahnem a špínou, které do kuchyně rozhodně nepatří.
  • Velmi častou volbou bývají pastelové odstíny. Nejvíce univerzální barva je bílá.

Tapety mohou opticky změnit velikost kuchyně.

Tapety tmavých barev mohou velikost opticky zmenšit. Nejsou proto vhodné do malých místností. Také není vhodné používat tapety hodně výrazných barev. Použití jemných modrých odstínů může místnost opticky zvětšit. Dejte však pozor v případě velké místnosti. V tomto případě má modrá barva chladivý účinek a dělá prostor opuštěný a nevýrazný.