Recenze bezpečnostní kamery TP-Link Tapo C200

Tradiční výrobce síťových zařízení TP-Link postupně rozšiřuje svoji nejnovější řadu Tapo, zaměřenou na zařízení pro chytrou domácnost. V této řadě čerstvě přibyla také již druhá bezpečnostní kamera, Tapo C200, na kterou se nyní podíváme.

Kamera s kompaktními rozměry dokáže zachycovat video v rozlišení Full HD (1080p), a tak může sloužit jako poměrně přesný důkazní materiál například při případech vandalismu, nedovoleného vniknutí nebo krádeží. Ačkoliv všichni doufáme, že takových případů bude co nejméně, občas se prostě stávají. A jedním z řešení, které nás napadne mezi prvními, je právě bezpečnostní kamera.

Tento konkrétní model zvládá rotaci v horizontálním i vertikálním směru a to navíc na dálku – můžete jej ovládat prostřednictvím mobilní aplikace ze spárovaného smartphonu (s Androidem nebo iOS). Díky detekci pohybu navíc po upozornění SMS můžete ihned zkontrolovat, zda se vám na pozemek „vloupala“ jen liška nebo kočka od sousedů, případně jestli je situace vážnější.

A protože se většina vloupání do objektů děje v noci, je bezpečnostní kamera Tapo C200 vybavena také funkcí pokročilého nočního vidění s viditelným záznamem do vzdálenosti devíti metrů.

Další zajímavostí, která u bezpečnostních kamer zatím není tak úplně běžná, je funkcionalita zvukového a světelného alarmu – po aktivaci smartphonem bude taková diskotéka ve zdánlivě prázdném domě pro potenciálního nenechavce jistě děsivým zážitkem.

A pokud už ho nevyděsí tohle, můžete pokračovat slovním upozorněním – díky integrovanému mikrofonu a reproduktoru totiž kamera podporuje obousměrný přenos audia. To se však hodí nejen při komunikaci se zlodějem, ale také s vítanější návštěvou, které můžete například z práce nebo z dovolené v reálném čase oznámit, že nejste doma a uvidíte se později. Kontrolovat, upokojit a cvičit takto můžete i vašeho domácího mazlíčka, který se za běžných okolností doma sám bojí, případně vám z domova ve vaší nepřítomnosti dělá kůlničku na dříví.

Nahraný záznam se ukládá lokálně na microSD kartu s kapacitou až 128 GB, takže nehrozí, že by vám ho někdo ukradl „cestou“ na servery, umístěné kdovíkde. A nelze nezmínit ani režim soukromí, aby vás kamera nesnímala ve vašem domácím prostředí. Přes smartphone aktivací této funkce deaktivujete veškerou činnost kamery kromě jejího napájení.

Verdikt

Co vypíchnout? Je toho hodně. Bezpečnostní kamera Tapo C200, která je pokročilejší verzí již dříve představené (stolní) kamery Tapo C100, se chlubí vysokým rozlišením i ostrým obrazem a také širokými možnostmi ovládání na dálku. Kladně hodnotíme především možnosti naklápění v horizontálním i vertikálním směru, funkci obousměrného přenosu zvuku, zvukový a světelný alarm pro vystrašení nevítaného hosta či kvalitní noční vidění.

Více informací najdete na www.tp-link.com.

Kameru můžete zakoupit na e-shopu Electro World, nebo pokud nevíte jak na to, stačí zavolat na 210 012 800, kde vám s tím poradí, případně vyplní objednávku.