Matrace, správné stravování a spací režim. To vše zkvalitní spánek člověka

Během spánku dochází k mnoha odpočinkovým činnostem v těle. Nejen, že mozek konečně přetřídí veškeré myšlenky v lidské hlavě, ale také dojde k nastartování a připravení orgánů na nový den. A v neposlední řadě dojde k celkové regeneraci organismu, což je snad nejdůležitější funkce, ke které během noci dochází. Podpořit tak spánek je naší povinností, proto si pojďme prozradit, jak toho dosáhnout.

Klíčová je správná matrace

Pokud prahnete po kvalitním spánku, ze všeho nejdůležitější je vybrat si kvalitní matraci. Rozhodně neležte na levné alternativě, která vám způsobí jenom bolest zad nebo kvůli které se budete neustále budit během noci. Ideální jsou kupříkladu latexové matrace nebo pěnové matrace, které se plně přizpůsobí vašemu tělu během spánku.

Při výběru kvalitní matrace dbejte hlavně na její tvrdost. Přesně ta má největší podíl na vašem spánku. Pakliže spíte na boku nebo na břiše, volte matraci měkčí, ideálně o tvrdosti 2. Jestliže spíše usínáte nebo spíte na zádech, je pro vás vhodnější matrace tvrdší, tedy o tvrdosti 3.

Vytvořte si spací režim

Druhým bodem vedoucím k tomu, aby byl váš spánek kvalitnější, je vytvoření spacího režimu. Na ten opravdu nezapomínejte, je taktéž klíčový. Jenže co s sebou vlastně nese nebo co obnáší? Spací režim spočívá v pravidelném usínání a probouzení se. Choďte spát přibližně ve stejnou hodinu, stejně tak se v přibližně stejnou hodinu zase probouzejte. K tomu dodržujte alespoň sedm až osm hodin spánku.

Zamyslete se nad svou stravou

Stravování je velice důležité. Jenom hrstka lidí si uvědomuje, na co všechno má naše strava vliv. Kupříkladu byste se měli vyhnout konzumaci alkoholu a kofeinu před spaním, protože jinak nebudete spát, ale spíše jenom bdít. Stejně tak se vyvarujte velkému pití tekutin před spaním, to povede jenom k častému vstávání během noci. A stejně tak jezte před spaním kvalitní potraviny plné sacharidů, jež napomáhají k lepšímu spánku. Vhodné jsou pistácie nebo také lněné semínko.