Projekty rodinných domů od roku 2001!

Projekty domů

Zabýváme se projekty domů od roku 2001, chystáte se stavět rodinný dům?, hledáte projekční kanceláře pro Váš dům snů, který by splňoval všechny Vaše požadavky o dokonalém domově? A k tomu by projekty domů měli být i moderní a splňovat všechny nároky a požadavky, které od moderního domu očekáváte? Naše projekční kancelář Vám nabízí projekty rodinných domů.

A jistě také hledáte architektonickou a projekční kancelář, které Vám takový projekt vypracuje. Naše kancelář má mnohaleté zkušenosti s projektováním a i vedením výstavby rodinných domů. Nabídnout Vám může jak typové projekty rodinných domů nebo projekty rodinných domů vytvořené přímo pro Vaše potřeby a požadavky. Podle Vašich představ a požadavků a na Váš konkrétní pozemek Vám může projekční kancelář navrhnout a vyprojektovat individuálně řešený moderní rodinný dům.

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy jsou v podstatě stavby, které se vyznačují výbornými izolačními vlastnostmi a tím pádem i nízkými náklady na vytápění a ostatní spotřebu těchto staveb. U nízkoenergetických domů nesmí roční spotřeba energie na vytápění být větší než 50 kWh/(m2a). Je to jakési kritérium, které udává, že je dům nízkoenergetický. Z toho důvodu jsou vhodnou variantou dřevostavby nebo zateplené cihlové domy, které umožňují dosáhnout u domu nízkoenergetických vlastností. Vypracováváme projekty bungalovů i rodinné patrové domy. Dobré tepelně izolační vlastnosti nízkoenergetických domů zajišťují správně zvolené tepelné izolace, které tvoří vnější „obal“ domu, tím jsou myšleny především obvodové stěny, střecha, strop nad nevytápěným půdním prostorem a podlaha. Správnou funkci izolačních materiálů zajišťuje také i vzduchotěsnost obvodového pláště domu „tzv. vzduchová neprůvzdušnost“. Vzduchotěsnost obvodového pláště domu se kontroluje a ověřuje pomocí speciálního ventilátoru umístěného ve vchodových dveřích domu a i proto se tato zkouška nazývá Blower-door test. Ventilátor postupně v domě vytváří podtlak a přetlak a umožňuje tak sledovat netěsnosti v obvodovém plášti daného domu. Výsledkem testu je hodnota n50.N, která nám udává objem vzduchu, který unikl z domu při tlaku 50 Pa. Dle normy ČSN 750540-2 nesmí být hodnota větší než 4,5 h-1.

PROZI projekt

Počernická 168
100 99 Praha 10

info@prozi.cz

infolinka: +420 777 163 465
tel:    +420 267 207 267