Proč jsou obrazy nejlepší volbou k dekoraci

Současným trendem je minimum nábytku, díky čemuž dochází k optickému zvětšování prostoru. Napomáhá tomu i trend propojování kuchyně s obývacím pokojem. Vznikají tak volné stěny, které nezakrývá žádný nábytek.

Prázdné stěny bez dekorací navozují pocit neútulnosti, nezabydlenosti a prázdnoty. Pokud chcete, aby váš domov navozoval pocit útulnosti a pohody, pořiďte si na stěnu alespoň jeden obraz.

Obraz jako dekorace

Obrazy na zeď vnesou do vašeho domova pocit útulnosti a zabydlenosti. Současná nabídka obrazů je poměrně široká a je jedno, zda si koupíte originál od známého malíře či nějaký obraz v moderním stylu.

Velký výběr obrazů s různými motivy naleznete na portálu nejlepsiobrazy.cz.

Moderní obrazy na zdi nabízejí celou řadu výhod:

  • Můžete je zapaspartovat a zarámovat do takové barvy, která bude ladit s vaším interiérem.
  • Pokud si pořídíte více obrazů menších, lze je uspořádat různým způsobem. Výhodou je, že uspořádání i pořadí obrazů můžete kdykoli vyměnit a získáte tak dekoraci jinou.
  • Díky barevnému výběru můžete do interiéru pomocí obrazů vnést klid a harmonii.
  • Vybírat můžete i z různých druhů podkladů – plátno, tenká deska nebo karton.
  • Velkou oblibu mají i obrazy několikadílné.
  • V nabídce naleznete celou řadu různých druhů motivů.
  • Pozitivem je i snadná instalace obrazu na zeď – postačí klasický hřebíček. Šetrnějším způsobem jsou pak plastové háčky. Pokud počítáte s tím, že obraz budete časem posouvat, ideálním řešením je pak instalace obrazového závěsného systému, který obměny usnadní.

Tipy na závěr:

Pokud chcete, aby byl obraz dekorací, která zdobí a ladí vaše bydlení a které si všimne každý váš host, je potřeba pamatovat, při jeho umísťováni, na několik základních pravidel: nesmí být umístěn příliš vysoko a je potřeba kolem něj vytvořit dostatečný prostor, aby vynikl.