Zlatá barva dotváří styl koupelny

V současné době se v koupelnách opět začínají objevovat zlatavé tóny, které působí noblesně a teple. Jednotlivé doplňky mohou být ryze moderní, ale od věci není ani styl retro. Stačí si jen vybrat ty správné a vhodně je nakombinovat s ostatním vybavením v koupelně.

Zlatavě béžové, třpytivě zlaté či matně kovové barvy připomínají odstíny slunečního spektra, díky čemuž pozitivně působí na naši psychiku i unavené tělo. Hodí se tedy do koupelny, neboť je to místo, kde ze sebe máme dostat trampoty běžného dne. Ideální je, pokud je tam vneseme v podobě drobných doplňků či detailů.

Pokud volíme odstíny zlaté, je v tomto případě méně více. Přemíra zlaté barvy může být ve výsledku kýčovitá a působit až nevkusným dojmem.

Klidným dojmem naopak působí tóny zemitější – béžová a bronzová. Tyto barevné odstíny můžeme použít i na větší plochy jako jsou obklady nebo podlaha.

Moderní nebo retro?

Zlaté a bronzové koupelnové prvky si mnozí z nás spojují s vintage stylem, s něčím, co je historické a tradiční. Vzhledem k tomu, že retro si opět nachází své zastánce, se k nim opět vracíme. Dodají interiéru útulnost a pohodu starých časů. Poskytují určitou jistotu a stabilitu.

V designovém pojetí mají zlaté doplňky jednoduché tvary, působí lehce, jsou vzdušné a především praktické. Ať už sáhnete do nabídky retro či modernějších druhů, mějte na paměti, že by měly ladit s interiérem a dotvářet jeho styl.

Tipy pro vás

  • Pokud si chcete pořídit umyvadlové doplňky, vybírejte takové, které náležejí k jedné sérii, budou tak vypadat lépe a hlavně budou spolu ladit.

  • Na špinavé prádlo lze použít drátěný úložný košík ve zlatavém odstínu, který má, po stranách, praktické úchyty. Další variantou mohou být sáčky z pratelného papíru.

  • Velmi oblíbené jsou i koupelnové předložky ve světlých, zemitých tónech.