Proč je foukaná izolace rychlá a úsporná forma izolace domu?

V posledních letech si lidé oblíbili novou metodu minerální foukané izolace. Proč je tato metoda rychlou možností, jak zateplit dům nebo průmyslový objekt? Jak došlo ke snížení ceny oproti jiným metodám? Pojďme si nejen o foukané izolaci střechy více prozradit.

Investice se rychle vrací

Na formu foukané minerální izolace přešla celá řada firem. Nabízí totiž možnosti, které jiné zateplovací metody nemají. Její realizace je velmi rychlá, navíc při ní nevzniká žádný odpad a zatížení pro nosné konstrukce. Pro zákazníka je navíc nízká cena této efektivní metody vítanou přidanou hodnotou. Cena izolace se tak vrací již za 5 let. Navíc je pohodlí v domě či firemních prostorách nesrovnatelné s dobou, kdy izolace neexistovala vůbec, nebo byla provedena nedostatečně.

Odkud se vzala nízká cena?

Foukaná minerální izolace je skutečně cenově velmi výhodná. Je to dáno mnoha faktory. Firma, která izolaci provádí, umisťuje zateplení v silné vrstvě do prostor pouze pomocí menších otvorů v konstrukcích. Nedochází tak k potřebě dalších stavebních úprav. Díky foukání izolace přímo do dutin navíc odpadá potřeba řezat na míru izolační materiál. Zákazník tak platí pouze za materiál, který byl u něj skutečně použit. Nevznikají žádné odřezky a odpad.

Proč jdou práce tak rychle?

Jak jsme již uvedli, není nutné provádět žádné stavební úpravy, jako je tomu u klasických forem zateplování. Stačí vytvořit otvor v konstrukci, do kterého se pomocí tlaku vpraví izolační hmota. Ta je navíc v pevné a konzistentní formě, beze spojů, mezer a nebezpečných tepelných mostů. Práce se díky efektivnímu foukání izolace velmi zrychluje a dá se říci, že lze zvládnout za jeden nebo dva dny. Skutečně tak málo stačí, aby se i vaše prostory staly úspornými a útulnými.

Získat teplo domova nikdy nebylo jednodušší. Foukaná izolace je skvělou možností, jak si poradit s chybějící nebo nedostatečnou izolací staveb.