Návrat k přírodním materiálům

Trend posledních let, posílení vztahu k přírodě a obliba materiálů jí blízké, se projevuje i v produkci a designu obkladů a dlažeb u koupelen. První vlaštovky přišly před čtyřmi léty, kdy se na trhu objevily první designy dlaždic s dekorem dřeva. Počátky byly rozpačité, výraz a tisk byl až příliš umělý a hledala se ta správná cesta velikostí a rozměrů. Ale výrobcům koupelnového nábytku stačil pouhý rok, aby na prestižním italském veletrhu Cersaie představili nové kolekce té nejvyšší kvality. Do dnešního dne se předhánějí v inovacích povrchů, kalibrací, velikostí i barev. Zákazník může vybírat z klasických designů až po ty odvážné. Příkladem může být série Eich nebo Time Design od Novabell.

Použití dlažby

Benefitem těchto sérií je i výroba dlažeb pro venkovní terasy o tl. 20 mm, které se mohou pokládat buď na terče, nebo do měkkého podloží. Tento způsob uložení zaručí budoucí bezstarostný provoz terasy, bez stresu z odlupování lepených dlaždic a zatékání do základů. Další možnosti použití dlažeb o tl. 20 mm, jako jsou různé tvarovky a bazénový program.

K návratu ke kořenům a k přírodě patří i zdobné dlaždice patchwork, které zejména v kombinaci se dřevem a jednoduchou stěrkou působí skvěle. O tom jsme dokázali přesvědčit i našeho klienta a výsledek je více jak uspokojivý. Příklad realizace od firmy Cravt koupelny.

Dřevo a kámen

U realizací koupelen je někdy u klientů kladen důraz nejen na dřevo, ale také na další dominantní přírodní prvek a tím je kámen. Díky dokonalé technologii tisku, dokáží dnes výrobci přenést podobu struktury a barevnosti kamene na vypálený střep tak, že je téměř k nerozeznání od předlohy. To na první pohled otvírá nekonečné možnosti, ale výběr kopií kamene má i překvapivou souvislost. A tou je různá národní akceptace typů kamene. To, co se líbí ve Velké Británii, je odmítáno ve střední Evropě a to nezmiňuje specifický ruský trh.

Italský výrobce Novabell se nechal inspirovat severem Evropy a dal tak vzniknout sérii Norgestone. Ta je charakteristická silným prokreslením struktury a žilnatosti kamene. Nabízí širokou paletu velikostí, barev a dekorů.

Nechte se tedy inspirovat a vpusťte přírodu do svých bytů a domů. Vybírat je rozhodně z čeho.

Ing. Petr Havránek
Cravt koupelny s.r.o.