Přírodní kámen je trendem moderních interiérů. Vsadíte na luxus?

Využívání přírodního kamene jak v interiérech, tak v exteriérech, je bezpochyby velkým aktuálním trendem. Můžete z těchto kamenů vytvářet mozaiky, můžete je obkládat podobně jako klasické kachle. Přírodní materiály však přinášejí velmi zajímavé vlastnosti, které zlepší komfort jejich používání oproti umělým materiálům. Pojďme se tedy podívat na to, kde se takový přírodní kámen hodí a proč.

Venkovní dlažba

Velkým hitem je používat přírodní kámen zejména v exteriérech. Možná i pro vás bude inspirace pro zahradu velmi populární přírodní dlažba okolo bazénu. Pokud se ptáte, proč tomu tak je, tak je to zejména z těch důvodů, že:

  • Na ostrém slunci se nerozpálí doběla
  • Jen tak na ní neuklouznete

Velkou nevýhodou klasické dlažby je skutečnost, že pokud se do ní opře ostré slunce, tak na ni nejde pomalu stoupnout. Jednoduše se příliš rozpálí, takže chůze po ní je velmi nepříjemná. To vám s přírodním kamenem nehrozí. Na dlažbu u bazénu se používá třeba populární travertin. Ten má také tu výhodu, že po namoknutí tak snadno neklouže, jako klasická dlažba.

Mezi výhody přírodního kamene patří také snadná údržba. Nemusíte se obávat toho, že by přírodní kámen do sebe natahoval nějaké nečistoty z okolního prostředí. Musí být ovšem impregnovaný. V takovém případě je proti těmto vlivům dobře chráněný.

Luxusní interiéry

Není ale určitě pravdou, že by se přírodní kameny používaly jenom v exteriérech. Právě naopak. Využívají se také pro luxusní interiér, a to zejména z těch důvodů, že mají velmi drahý vzhled. Není to ale pouze vzhled, ale je to také celkový dojem a okamžitě to poznáte na dotek.

V současnosti sice existuje velké množství materiálů, které imitují přírodní kámen, ale ty nemají tak dobrou odolnost a při bližším zkoumání stejně přijdete na to, že se jedná o umělý kámen. Použití přírodního kamene je tak rovněž otázka určitého osobního pocitu a toho, nakolik jste ochotni si dopřát a zaplatit luxus. U umělého kamene je cena samozřejmě mnohem nižší.