Tipy pro nenáročné rostliny do bytu, které zároveň prospívají zdraví

Není žádným tajemstvím, že mnohé rostliny dokáží být poměrně náročné. Pokud by vám mohlo činit problémy se o náročné rostliny starat, určitě je potřeba při výběru zvážit, jaké vlastně máte podmínky v bytě pro jejich pěstování. Podle toho lze vybrat takové rostliny, kterým se bude ve vašem interiéru dařit. Také bychom měli při výběru zahrnout takové rostliny, které mohou prospívat našemu zdraví.

Co je při pěstování rostlin nejdůležitější?

Asi pro všechny rostliny je do značné míry důležité světlo. Možná je to pro ně vůbec jedna z nejdůležitějších podmínek jejich prosperity a dobrého růstu, díky čemuž váš moderní interiér opravdu oživí. V tomto případě hraje velkou roli skutečnost, kterým směrem máte situována okna.

Pokud je to spíše na východní stranu, v tom případě je vhodné volit druhy s nízkými nároky na světlo. Mezi další zásadní podmínky patří:

  • Pokojová teplota
  • Vlhkost

Zatímco v případě nároků na světlo nebudete mít u většiny pokojových rostlin problémy, protože jsou způsobeny pěstování spíše ve stínu až polostínu a přímý sluneční svit nepotřebují, tak velmi důležité jsou také teplota a vlhkost. Pro mnoho rostlin třeba nemusí být optimální umístění poblíž radiátorů. Dejte na naše rady a tipy a i když budete mít nenáročnou rostlinu na pěstování, minimálně základní podmínky, o kterých jsme hovořili, je vhodné dodržet. Orientujte se podle druhu dané rostliny.

Proč si pořizovat pokojové rostliny?

V případě pokojových rostlin se nejedná pouze o estetickou stránku. Jde také o to, že nám takové rostliny dokáží vytvořit zdravější prostředí v interiéru. Existují ale také jedovaté pokojové rostliny, jejichž pěstování bychom měli zvážit. Mezi zajímavé pokojovky do polostínu naopak patří pokojová azalka, šplhavnice, lopatkovec nebo třeba tlustice vejčitá či tchýnin jazyk. Mezi nenáročné rostliny do tmavé místnosti pak s oblibou patří fíkus nebo kořenokvětka vyšší. Tmavá místa toleruje třeba gumovník, který zároveň má schopnost pročistit vzduch, protože odstraňuje z prostředí chemické toxiny.