Přehozy na postel – výhody a nevýhody

Naopak se vystavují lůžkoviny na odiv a to buď tak, že máte na posteli pěkně ustlané povlečení nebo přes něj elegantně přehodíte přehoz. Ložnice je tak jako ze škatulky, vypadá čistě a vzdušně. Přehozy na postel si lidé vybírají nejčastěji podle toho, jaké barvy se hodí k jejich interiéru. Přehozy na postel tak mohou korespondovat s celou výmalbou pokoje, ale i se záclonou či závěsy. Volba záleží na vás, pěkně vypadá obojí. Nezapomeňte si v této barvě zakoupit i drobné dekorace. Stolní lampičky, svíčky, vonné aroma difuzéry, vázičky, atp. Dotvoříte si tak jedinečnou atmosféru.

Kladné a negativní vlastnosti přehozů v kostce

Výhodou přehozů na postel je snadná údržba. Přehozy lze prát v pračce stejně jako povlečení, takže pokud čerstvě povlečete a dáte na svou postel ještě voňavý přehoz přes postel, máte postel bez chybičky. Přehozy na postel jsou navíc k dostání v mnoha barevných provedeních, ale jistou nevýhodou pro některé z vás může být jejich pestrost, která jim nyní opravdu vévodí. Orientální vzory, geometrické tvary, velké květiny, pruhy, puntíky, atp. Je to trendy, ale ne každý toto vyhledává. Malým mínusem je rovněž možnost usazování bakterií a virů, ale častějším větráním a tím, že máte postel umístěnou v prostoru a ne bezprostředně u zdi, tomu předejdete. Základ je vzdušná postel tak, aby mohla matrace dýchat. Přehoz tedy nechte přes postel volně, nezastýlejte ho. Přehozy na postel dávají lůžku exkluzivní vzhled, navíc je na posteli vidět pořádek.

Kombinace barev a originalita

Pokud chcete mít postel podle nejnovějších trendů nevyhnete se tak kombinacím, které vám mohou přijít opravdu neotřelé, ale jsou velmi vyhledávané. Co zkusit tyrkysovou modrou s tmavě hnědou? Chladná elegance tak učiní své.

Minimalistickým interiérům budou slušet i pudrové odstíny s jemnými romantickými motivy. Květiny z módy nevyjdou nikdy. Ložnici tak společně s tímto přehozem sladíte i tím, že si na noční stolek či komodu postavíte vázu s nařezanými květy. Vůně se propojí a s textilním sprejem na povlečení tak vytvoříte jedinečnou souhru.

A jaké materiály?

Satén je stále považován za nadstandardní provedení v přehozu. Je velmi jemný, vzdušný a vaši postel udržuje v čistotě a jemnosti. Do popředí se dostávají i plyšové deky z veluru, které jsou velmi příjemné na dotyk. Dívejte se i na to, jak je přehoz ušit, zda má třeba lesklou vrstvu na vrchu a vespod matný neklouzavý povrch. Potřebujete přece, aby vám přehoz přes postel držel na svém místě a z postele nesklouzával.

Reliéfní přehozy na postel se staly absolutním topem – lze je pověsit i na zeď, také příjemná změna. Dále jsou to polyesterové přehozy na postel, které jsou dobré i v případě, že doma máte alergika. U jiných přehozů nemusí sednout materiál, což je v případě alergiků také nevýhodou. Nicméně přehoz má více kladů, než záporů, takže se těší velké oblibě. Moderní a stylové ložnice v dnešní době vítězí.