Zahradní nábytek ze dřeva – jaké jsou výhody a nevýhody?

Po dlouhé zimě si již každý z nás těší na teplé jarní dny, kdy si člověk může posedět na zahradě nebo terase a vychutnat si čerstvý vzduch a příjemné sluneční paprsky.

S sezení je pochopitelně potřeba židle, lavice, křeslo, zkrátka zahradní nábytek. Široký sortiment umožňuje, aby si každý vybral podle své potřeby a svého vkusu. Na výběr je celá řada elegantního i praktického zahradního nábytku od jednotlivými lavic, stolů až po celé zahradní sety.

Zahradní nábytek z masivního dřeva je tradičně ukázkou řemeslné zručnosti. Dřevo je přírodním materiálem a v každé zahradě proto působí nejpřirozeněji. Jelikož je však zahradní nábytek vystaven povětrnostním vlivům, musí být proto správně a dokonale ošetřen, aby se po krátké době nestal palivem na táborák. Naštěstí je nabízený dřevěný zahradní nábytek vyráběn z velice kvalitního materiálu, prvotřídně zpracovaného, což je zárukou dlouhodobé odolnosti. Převážně se vyrábí ze smrku, borovice nebo také z akátu. Samozřejmě cenově náročnější jsou zahradní sestavy, k jejichž výrobě byly použity tropické dřeviny, jako je teak, mahagon, bambus či jiné. Židle, lavice i stoly z kvalitního dřeva tak můžete nechat venku po celou sezónu, aniž by příliš utrpěly.

Pořídíte-li si dřevěné židle z masivu na  zahradu, nemusíte se obávat, že by neunesly i osobu s vyšší hmotností. Eshop Galera.cz nabízí skutečně kvalitní dřevěný nábytek, který splňuje praktickou i estetickou funkci. Dřevěné židle jsou ukázkou pečlivého zpracování, které potěší i náročné zákazníky. Na svou zahradu či terasu si můžete vybrat ze širokého sortimentu židlí rozmanitých barev, odstínů moření a dekorů.

K židlím nebo lavicím patří samozřejmě také stůl. Jedinečné jsou masivní dřevěné zahradní stoly, které vás zaujmou atraktivním designem a netradičním řešením nohou i desky. Stoly na zahradě či terasy slouží k servírování občerstvení, případně ke stolním hrám, což ocení zejména rodiče či prarodiče, kteří si v létě rádi se svými dětmi hrají venku. Na výběr jsou různé velikosti, tvary, i dekory a odstíny moření zahradních dřevěných stolů