Vybíráme zrcadlo do koupelny

Zrcadlo je nedílnou součástí každé koupelny a bývá často její dominantou. Je nejen praktickým pomocníkem, ale správně zvolené zrcadlo také dokáže prostor opticky zvětšit a rozzářit. S vaší koupelnou tak udělá hotové divy.

Vzhledem k vysoké vlhkosti, které se v této místnosti nevyhneme, musí výrobci pamatovat i na to. V široké nabídce nalezneme i zrcadla s vyhřívací fólií, jejímž účelem je zabránit kondenzaci vzdušné vlhkosti na povrchu zrcadla. Díky tomu se udrží zrcadlo během našeho sprchování či koupání neorosené, tudíž funkční.

Nabídka výrobců je opravdu bohatá a objevují se v ní jak zrcadla jednoduchá, tak s osvětlením či zrcadlové skříňky bez osvětlení i s ním.

Umístění zrcadla

Než půjdete do obchodu, či e – shopu, promyslete si, jaký tip zrcadla je vhodný do vaší koupelny – zrcadlo na zeď, stojací v rámu, s policí či zrcadlová skříňka? Vaše volba závisí především na prostoru.

Některé druhy zrcadel

Jednoduchá zrcadla

Jsou vhodná tam, kde je kladen důraz na design. Většinou jde o jednolitou plochu, která je zavěšená na zdi či zasazená do obložení.

Podsvícená zrcadla

Využívají především moderní zdroje LED, jež koupelnu osvítí jasným světlem. Výhodou tohoto osvětlení je dlouhá životnost a nízká spotřeba.

Koupelnová zrcadlová skříňka

Může být ideální variantou pro menší koupelny. Každý člen rodiny si do ní může dát nezbytné hygienické potřeby a případně i kosmetiku. Ideální skříň je i s osvětlením. Skříňku lze umístit nad umyvadlo či kamkoli jinam.

Tip na závěr:

V koupelně je poměrnou část dne vlhko, které působí na všechny předměty zde přítomné. Pokud vybíráte zrcadlo, vždy se zajímejte o to, z jakého materiálu jsou vyrobeny rámi či skříňky, v kterých je umístěno. Vše by mělo být ošetřeno speciálně proti vlhkosti, pokud je cokoli ze dřeva, mělo by být použito dřevo kvalitní (například teak). Kovové rámy jsou ideální z nerezu či antikorozně upravené.