Podle jakých parametrů vybírat nábytek

Výběr nábytku může být poměrně ošemetná věc. Pokud člověk podcení přípravu, může se snadno stát, že si domů pořídí věc, která se do jeho interiéru nehodí buď vzhledově, anebo rozměrově. Na co si tedy dát při nákupu nábytku největší pozor a podle jakých parametrů se rozhodovat?

Pozor na rozměry

To, aby se nový nábytek vešel tam, kam jej chcete umístit, je základní požadovaná vlastnost pořizovaného nábytku. Pokud se jedná o nábytek, který má opravdu pasovat, i milimetry mohou hrát roli. V tomto případě proto platí nikoliv „dvakrát měř a jednou řež“ ale alespoň „čtyřikrát měř a jednou řež, resp. nakupuj“.

Velmi důležité je také uvědomit si, zda – pokud se jedná např. o skříň – s budou moci otevírat její dveře, aniž by jim v tom bránilo jiné vybavení bytu. Případně naopak, budou se moci i po umístění nábytku do interiéru otevírat dveře od pokoje?

Někdy je zaměření snadné, jindy, např. u rohových sedaček, je třeba mu věnovat pozornosti trochu více.

Barva a materiál

Co se designových prvků, zde je bernou mincí samozřejmě především vkus nakupujícího a jeho požadavky. Obecně jistě platí, že materiálově, barevně i stylově by k sobě měly jednotlivé kusy nábytku pasovat (starožitné křeslo se bude v obývacím pokoji vybaveném ve futuristickém stylu asi nepříjemně vyjímat), majitel bytu či domu je ale v tomto případě skutečným pánem situace.

Cena

Cena je samozřejmě také důležitým parametrem. Aby člověk nakoupil co nejlevněji, vyplatí se využít služeb internetových katalogů a porovnávačů, díky kterým může člověk narazit na vybraný kus nábytku za nižší cenu, nebo jiný velmi podobný a přitom levnější.

Nezřídka kdy se může nakupující setkat i se zajímavými slevovými akcemi či kupony. Vyplatí se je využít, neboť zrovna při nákupu nábytku mohou člověku ušetřit i několik stokorun či dokonce tisícikorun. Třeba jako v případě akce Temponabytok slevové kupony.

Zdroj obrázku:
Photographee.eu / Shutterstock.com