Jak na maximální využití prostoru v malém bytě

Prostoru není nikdy dost a zvláště majitelé malých bytů by mohli vyprávět hodiny o nikdy nekončícím boji s jeho nedostatkem. Je jasné, že podlahovou plochu bytu prostě nezvětšíte, tedy alespoň v případě, že neodkoupíte byt sousedů. Úsilí je tak třeba napnout k tomu, abyste dokázali maximálně efektivně pracovat s tím, co máte. Je třeba být v tomto ohledu co nejvíce kreativní. Ale i když se často zdá situace neřešitelná, částečných vítězství v boji o místo lze dosáhnout i v opravdu malých bytech.

Uvažujte trojrozměrně

Pokud začnete své věci ukládat také do výšky, objem úložného prostoru vám znatelně naroste. Vybírejte skříně tak, aby dosahovaly až ke stropu. Velmi často bývá nevyužito místo nad dveřmi, kam lze umístit úložné skříňky.

Pokud navíc bydlíte v bytě, který má vysoké stropy, vyplatí se uvažovat i o vestavěném patře. Ať již si na něm zařídíte čistě úložný prostor anebo tam zbudujete spaní, úspora místa bude opravdu výrazná.

Využívejte speciální nábytek

Při výběru nábytku maximálně využívejte prvků označovaných jako flexibilní, skládací či vestavné. Ty vám pomohou maximálně využít každého volného centimetru. Od věci není ani možnost nechat si vyrobit nábytek na míru, tak aby přesně zapadl do konceptu bytu a opět nepřišel ani nejmenší kousek prostoru nazmar.

Vybírejte co nejpečlivěji

K tomu, aby nábytek a doplňky, které si do malého bytu pořídíte, byly těmi opravdu nejlepšími na trhu, je třeba věnovat výběru dostatek času a pečlivosti. Porovnávejte co nejvíce nabídek různých prodejců. Z těch si poté zvolte tu, která vám nejvíce vyhovuje funkčně, designově i finančně.

Je přitom velmi užitečné pokusit se najít i slevové kupony nebo akční letáky s informacemi o speciálních prodejních akcích. Příkladem takových užitečných kuponů či letáků je např. výhodný slevový kupon Klarstein či akční leták JYSK.

Zdroj obrázku:

fizkes / Shutterstock.com