Perfektní pracovní kout pro moderní home-office vyžaduje odvahu. Pustíte se do něj?

Home-office byl v minulosti vítaným benefitem, který některé firmy nabízely svým zaměstnancům. V současné době jde spíše o nutnost, které bychom se raději zbavili. Jak zvládáte práci z domova a nevadí vám neustále se hrbit nad počítačem na gauči v obývacím pokoji? Co si konečně zařídit pracovnu anebo alespoň pracovní kout, kde budete mít vše potřebné a nikdo vás tam nebude rušit?

Pracovní kout jako součást ložnice anebo obývacího pokoje?

Ačkoliv pravidla Feng Shui i dalších přístupů k zařizování bytového interiéru přímo nedoporučují vytváření pracovního prostoru v ložnici, někdy zkrátka jiné řešení v úvahu nepřipadá. Někdy můžete pracovní kout sice vytvořit v obývacím pokoji. Ani ty ale nebývají v moderních malých bytech úplně největší a pracovní kout by v nich působil jako pěst na oko. Právě tomu je potřeba se vyhnout. Aby se vám v nově vytvořeném prostoru dobře pracovalo, měl by ladit se zbytkem místnosti a rozhodně by neměl vyčnívat a rušit ráz pokoje.

Na co myslet při výběru nábytku do pracovního koutu?

Především se snažte barevně jej sladit se zbytkem místnosti. Velmi praktické jsou pro domácí pracovní kout například rohové psací stoly s nadstavbovými policemi, které poskytnou dostatek prostoru a zároveň nabízí místo pro uložení potřebných dokumentů a drobností. Při výběru pracovního stolu myslete v první řadě na to, aby vám vyhovovaly rozměry pracovní desky a měli jste také dostatek místa pro nohy. Rozhodně vsaďte také na kvalitní polohovatelnou kancelářskou židli, v zájmu vašich zad. Několikahodinové sezení na kuchyňské židli se může po několika dnech projevit bolestí zad.

Základní pravidla pro zařízení moderního home-officu

Nábytek rozmisťujte tak, abyste vždy seděli čelem anebo bokem ke dveřím. Stůl a židle by také neměly být orientovány přímo proti zdi. Pohled do zdi na vás nebude působit pozitivně. Jestliže nemáte na výběr, opatřete zeď za stolem alespoň zajímavou samolepkou anebo obrazem, který na vás bude působit uklidňujícím dojmem a simulovat vám pohled z okna. Na pracovním stole byste měli mít alespoň jednu lampičku, kterou si budete moci přisvítit na detaily. Lokální osvětlení je při práci mnohem příjemnější než centrální světlo.