Je investování do nemovitostí určené pouze pro bohaté?

Kdo vlastně může investovat do nemovitostí? Jen bohatí, nebo i drobní investoři? Na tuto otázku si posvítíme právě v tomto článku.

Jak zhodnotit peníze? Investiční příležitosti leží všude kolem nás. Jednou z nejprobíranějších jsou ale reality. Kdo do nich může investovat? A je to opravdu místo, kde se zorientují jen ti nejbohatší? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Bohatý investor

Investice do realit a developerských projektů vám může přinést stabilní výnos. A není se čemu divit. Ceny realit i nájmů neustále rostou. To samé ovšem platí i o stavebních pozemcích nejen ve velkých městech. Zapojit se tedy do tohoto nikdy nekončícího kolotoče se vám může velice vyplatit.

Pro koho je ale tento investiční kolotoč vlastně vhodný? První, kdo vás určitě napadne, jsou bohatí a zajištění lidé. A v tomto případě máte určitě pravdu. Ovšem co se týče investičních bytů, je dobré mít kontakty mezi realitními makléři. V tomto případě se tak může smazat rozdíl mezi movitým a méně bohatším investorem.

Kdo může investovat

Rozhodně ale není pravda, že jsou investice do developerských projektů určeny pouze pro ty nejbohatší. Existuje totiž celá řada způsobů, jak si můžete vydělat spoustu peněz investováním do realit i vy. A nezáleží na tom, jestli můžete investovat tisícovku měsíčně, nebo sto tisíc. Podílové fondy totiž v tomto případě smažou rozdíl mezi movitým a drobným investorem. Připravte se ale na to, že výnosy v podílovém fondu nebudou tak vysoké. A to především kvůli poplatkům, které budete muset platit nejen za jeho správu. Investice do fondů jsou ale stále jednou z nejlepších příležitostí, jak získat zajímavý a stabilní výnos.

Skvělé investiční příležitosti nejen pro drobné investory nabízí společnost Premiot Group. U ní si totiž můžete nakoupit dluhopisy s nominální hodnotou 50 tisíc korun a zajímavým úročením 8 %. Jestliže máte k dispozici alespoň milion, pak se můžete zapsat do investičního fondu a vydělávat nejen na fixním úroku, ale také výnosech z realizovaných investic.