Bydlení v roce 2022. Jaké jsou nejzajímavější trendy?

Přemýšlíte, že změníte svůj domov k nepoznání? Lákají vás trendy ve světě bydlení a chcete je přenést i k sobě do příbytku? Jestliže je plánovaná rekonstrukce na spadnutí, doporučujeme svou pozornost zaměřit spíše na trendy příštího roku. Přece jenom rok 2021 se blíží ke svému konci, tak abyste svůj domov nemuseli „překopávat” za pár měsíců znovu. Co atraktivního nás příští rok čeká?

Do kuchyně vtrhne minimalismus

Před domem by stále měla tát poštovní schránka, kliky budou mít stále funkci, jakou mají. Co se ale změní, tak styl, v jakém se má zařizovat kuchyně. Podle posledních průzkumů to vyplývá, že nám do kuchyňského koutu vtrhne minimalismus. Zatímco nyní se můžeme trochu odvázat a kuchyni zařídit v luxusnějším duchu, příští rok se do módy opět vrátí jednoduchost.

I když ale platí, že bílá barva nebude dobrou volbou. Spíše se dává přednost barevnějším odstínům a bude se klást důraz na odlišnost dolních a horních skříněk. Populární ale bude důmyslné ukrytí nádobí a různých přístrojů čili šuplíky by měly být tím, čeho v kuchyni bude dostatek.

Koupelna plná chytrých řešení

To, že žijeme v moderním světě se ukáže hlavně v koupelně, kde to bude hrát samými chytrými technologiemi. Pokud chcete ve své koupelně zabodovat s nějakými prvky, pak musí být inovativního, chytrého charakteru. Samosplachovací záchody, termostatické baterie nastavující takřka ihned vyhovující teplotu při mytí rukou nebo baterie přesně nastavující průtok. To vše bude hrát v koupelnách prim.

Ostatně i vzory budou mít zelenou. Pokud jste tedy chtěli vsadit na jednoduchost, ještě si to promyslete. Zabodujete spíše s geometrickými tvary, dokonce také s listy a květy.

Neviditelné dveře do mnoha částí domova

Co dalšího se může ukrývat v interiéru? Bezesporu neviditelné dveře, které dokonce ani klasické kliky nemají. Jsou spíše inovátorským řešením, protože mají bezdotykové ovládání. Očekává se, že tento trend brzy dorazí do vícero moderních domácností a že v budoucnu bude něčím zcela běžným. Ovšem nyní je zatím výkřikem moderních technologií a jen málokdo na ně má.