Pamlskem proti zubnímu kameni a zápachu

Každý druhý majitel psa si myslí, že zápach z tlamy ke zvířeti patří. Nenechte se mýlit.

Jak to je tedy se zápachem z tlamy doopravdy?

V poslední době se tomuto tématu začala věnovat větší pozornost, jak je to s nutností péče o zuby u psích mazlíčků? Psy, stejně tak jako lidi jsou savci a týká se jich vznik zubního plaku stejně tak, jako Nás lidí!

A proč se to dříve neřešilo? Stejně tak jak u lidí i u psů se změnilo stravování. Granule a konzervy přišly do kurzu v posledních 30 ti letech. Do té doby se psi stravovali kostmi a zbytky z kuchyně, na kterých si chrup dobře obrousily.

Dnes máme ke svým čtyřnohým chlupáčům blíže a tak se ze zahrad přesouvají do interiéru a rozmazlujeme je vším možným, ještě aby ne za ten jejich vděčný kukuč.

Určitě se shodneme na to, že psí zápach z úst je opravdu nepříjemný. A jak vlastně u psů vzniká?

Stejně jako u lidí, dochází u psů ke trávení zbytků v ústech. Když se náhodou nějaký kousek přichytne k dutině ústní, vzniká zubní plak. My lidé, jej odstraňujeme pomocí kartáčku, ale co psi? U psů zubní plak vypadá jako žluto-hnědá skvrna, která se postupně rozšiřuje po celém zubu, dokonce se může dostat i pod dáseň, kde může způsobit další problémy. Zde je hlavní kámen úrazu, v rámci zbytků na dásních dochází k rozkladu a mikroorganismy mají pré, to vše je doprovázeno zápachem z tlamy.

Jak se zápachu vyhnout?

Pokud je plak vážný, doporučuje se čištění přímo u veterináře. Ovšem pokud mu chcete předejít, v první řadě postačí koupit pejskovi žvýkací dentální tyčinky. HUSSE nabízí dentální žvýkací cop TANDREP PLUS, který pomáhá odstraňovat pigmentové usazeniny na zubech, odstraňuje zubní kámen, plak, redukuje tvorbu zubního kamene a masíruje dásně.

Díky tomu nevzniká zubní plak a kámen, dásně jsou zklidněné a zbavené otoků. Jelikož tyčinky mají pro psy nezvyklou konzistenci, a tak si s nimi musí neustále hrát a žvýkat je. Úspěch je již zaručen po čtrnácti dnech užívání. Majitelé pejsků potvrdili, že stav chrupu jejich mazlíčka po měsíci užívání byl k nerozeznání. Proč platit drahého lékaře, když tomu to problému, můžeme předejít mnohem snáze?

www.husse.cz @husse_cz