Výhody vytápění s infračervenými topnými panely

Přemýšlíte o nejlepším způsobu vytápění pro svůj dům? Pokud se rozhodujete mezi tepelnými čerpadly, zemním plynem, dřevem nebo snad peletami, měli byste vědět, že všechny tyto topné systémy založené na principu konvekčního tepla budou postupně patřit do minulosti a nahradí je mnohem efektivnější a spolehlivější řešení. Jde o infračervené topné panely. Mnoho lidí o nich ještě nikdy neslyšelo, přitom se infračervené záření používá již mnoho let, ale teprve nyní se začíná hromadně využívat v domácnostech.

Infračervené záření a jeho benefity

Infračervené záření je zcela nezávadným zářením, které nám produkuje Slunce, zhruba 50% slunečního záření je tvořeno právě tímto. Proto se na slunci cítíme tak příjemně. Infračervené záření vydává například i praskající oheň v krbu. Jde o jedno z nejpřirozenějších záření, se kterým se můžete setkat a očekává se, že postupně nahradí běžné způsoby vytápění.

Jakým způsobem vlastně toto vytápění funguje?

Zatímco všechny druhy běžných vytápění jen ohřívají vzduch, infračervené záření ohřívá stěny a všechny předměty v místnosti. Při běžných způsobech vytápění dochází k nerovnoměrnému vytápění, dole je vzduch studený, nahoře teplý, víří se prach a teplo se rychle ztrácí. U infračervených topných panelů sálá teplo rovnoměrně ze všech stran a vytváří příjemné teplo, nevíří se prach a nedochází k nepříjemným teplotním rozdílům. Toto topení je velmi úsporné a dokonce se ani při větrání neztrácí tolik tepla. Pocitová teplota je v místnosti o 2-3 stupně vyšší, takže není potřeba tolik topit.

Vyplatí se pořídit infračervené topné panely Heat4All, které jsou kvalitní rakouské výroby a mají vysokou účinnost. Investice do nich je sázkou na topení, které bude levné a příjemné. Zcela fascinující je vzhled topných panelů, zapomeňte na radiátory, výrobce vám udělá topný panel v podobě obrazu na stěně. Moderní obraz tak vytopí celou místnost. Můžete mít nespočet motivů i barev, nabízí se i stylové topné panely v podobě zrcadla nebo dokonce i svítidel. Ani nepoznáte, že je v místnosti nějaký druh topidla, jen se budete cítit velmi příjemně, více informací o infračervených topidlech i možnost objednání najdete na Elimstore.eu.