Ozdobte své parapety

Moderní parapety jsou prostornější

Možná namítáte, že máte málo prostoru na umístění květin, ale také se na to třeba jen vymlouváte. Vyniknou tu totiž i malé sukulenty (kaktusy). Když máte parapet z vnitřní strany upraven podle vašich představ, pěstování květin vám přinese radost. Perfektní okrasou se staly orchideje, kterými oplývá už celá řada trendy domácností. Lesk vašeho mramorového parapetu tak orchideje ještě umocní. Pokud si chcete dát opravdu záležet na každém detailu, myslete i na to, jakou květinu máte nejraději. Tu sem totiž zřejmě nezapomenete dát.

Parapet tak svou barvou úzce koresponduje i s barvou květů vaší oblíbené rostliny. Není to ovšem nutnost, zvláště na oko působí i kontrastování. Fialovo-žluté macešky jsou krásné už tak, jak vypadají. Rozhlédněte se kolem sebe a vnímejte svět barevněji.

Kvalita parapetů souvisí i s tíhou, co tu chcete umístit

Pokud toužíte po kamenných parapetech, nic vám nebrání sem umístit těžší předměty a vícero květin. Mramor je vysoce odolný a stal se hitem. Použijte na něj speciální lesk a věci, které tu položíte tak dostanou úplně jiný rozměr. Ať už tu máte svíce, aromadifuzéry nebo orchideje, vše je najednou živější. Na venkovní parapety lze použít pozinkovaný plech a jako okrasu tu můžete vybudovat malou ptačí budku. Důležité je vždy volit materiál dlouho trvanlivý a bytelný. Jedině tak se vám parapety neprohnou, i když na ně umístíte své vytoužené předměty. Plastová okna navazující stejným materiálem jsou klasikou, ale proč nezkusit i jiný, luxusnější variantu. Stačí pár zajímavých doplňků a vaše bydlení se stane jedinečným. Nepostrádá totiž originalitu!