Jaké květiny na balkón

Záleží ovšem i na druhu a stylu balkónu

Moderní doba s sebou přináší pěstování květin dokonce i z exotických řad. I tak dá někdo přednost muškátům, které známe všichni už spoustu let. Co vy máte nejraději, luxus v nadčasové rostlině nebo klasiku a retro? Venkovskému stylu bude slušet typ lučního kvítí, nadčasovost zdůrazníte orchidejemi.

Květiny umístěné podél balkónových panelákových zdí jsou většinou bílé, takže je tu odraz světla opravdu velký. Rostlinky by se tak mohly horkem i spálit. Balkónové zábradlí je pro ně vhodnější, ale raději z vnitřní strany. Pokud na ně bude padat déšť, nevěstí to nic dobrého. Doslova umlácené rostlinky se vám tak nemusí už vzpamatovat a vy budete litovat, že jste je před ním neuchránili.
Windows 8 chave

Květena na balkónech

Muškáty jsou standard, v popínavé formě vám z části vytvoří i soukromí na balkóně. Pokud toužíte po ojedinělém zábradlí, vysaďte tu břečťan. Prokáže vám službu okrasy, ale zároveň k vám nebude vidět. Spojte výběr rostliny i s účelností. Pokud si chcete na balkóně skutečně odpočinout, tak je k tomu potřeba i správné zázemí. K relaxaci vám jistě nepomůže zvídavý soused, který vás slušně pozdravil, ale chce si s vámi i nadále povídat.

Petúnie a verbeny jsou také okrasou, dají se pěstovat v truhlících, ale i závěsných květináčích. Obdoba sedmikrásek, kterých máte u babičky posetou celou zahrádku a tolik je milujete, můžete mít na balkóně v podobě všelichy. Také kopretina je nádherná, čistá rostlina, která jakožto luční kvítí vypadá úžasně i na balkóně, stejně tak i slunečnice.

Balkón ve stínu

Možná jste si s koupí bytu řekli, že stín na balkóně vám vadit nebude, ale  pokud tu chcete pěstovat květiny, mnohým z nich se tu dařit prostě nebude. Květina potřebuje ke svému růstu hlavně vodu, aby měla z čeho pít, ale i světlo. Život bez slunce si ani neumíme představit, stejně jako květiny. Ovšem nezoufejte, existují i takové rostliny, které vykvetou i bez sluníčka, např. fuchsie, begónie a netýkavka.