Stropní větrák – rozhýbejte vzduch v domě

Stylový větrák vám osvěží prostor

Jedním takovým místem, kde je větrák opravdu velmi dobrou pomůckou pro odchyt vlhkosti, je koupelna. Ta totiž trpí nejvíce, když se tu každý den sprchujete nebo koupete. Hlavně malé koupelny, kde navíc není nastavena optimální teplota a je tu přetopeno, jsou těmi nejrizikovějšími. Možná někdo namítá, že stropní větrák je spíše do kanceláře, ale není to pravda. Dnešní moderní domácnosti, kde vévodí vzdušnost a hravost jsou díky stropnímu větráku prostory ještě příjemnější. Malé místnosti bez okna jsou tedy žhavými kandidáty na umístění větráku. Někdo si větrák může dopřát jen čas od času v horkých letních dnech. Pokud jste majiteli loftu a z bytu můžete vejít rovnou na zastřešenou terasu, byt se vám tu provzdušní sám o sobě, když necháte otevřené dveře a zavlaje průvan díky protilehlému otevřenému oknu v jiné místnosti.

Stropní ventilátory jsou úsporou místa v domě

Představte si jak v létě každoročně doma trpíte a říkáte si, proč jste si už dávno nepořídili větrák. Teď je k tomu ta vhodná příležitost. Ač je březen tak si můžete projít katalogy a o nějakém stropním větráku začít aspoň uvažovat. Při použití větráku je také potřeba doma pravidelně uklízet. Prach z koberců a podlah se totiž zvedne přímo vám pod nos, což je v případě alergiků opravdu hrozbou. Sta dýchacích cest se tak rapidně zhorší.

Hleďte i na to, jestli je větrák tichý společník. Možná si budete libovat z přívalu čerstvého vzduchu, ale najednou se začnete soustředit i na to, jak větrák hlučí a máte rozptýlenou pozornost. V pracovně, kde potřebujete udělat kus práce by to zrovna nebylo vhodné.

Dva v jednom – větrák s osvětlením

Při volbě vašeho výběru hraje roli nejen hlučnost, ale i velikost místnosti včetně výšky stropu. Svítidlo je třešničkou na dortu, určitě s ním neprohloupíte. Design a tvary jsou tak rozmanité, stačí si jen před koupí ujasnit koncept místnosti.