Obývací sestava tvoří důležitou součást obývacího pokoje

Obývací pokoj je důležitou součástí každého bydlení. Je to místo, kde odpočíváme, scházíme se zde s rodinou, zveme sem své přátele a hosty. Měl by tedy být vybavený nejen pohodlně, ale také stylově. Neodmyslitelnou součást jeho výbavy tvoří nejen sedací souprava či křesla, ale také nábytek do obývacího pokoje.

Jak vybrat ten správný nábytek?

Především by měl být praktický a funkční, ale také by měl ladit s naším životním stylem. Volit můžeme z několika variant. Patří mezi ně obývací sestava nebo obývací stěny. Možná si nyní pomyslíte, že v nich není rozdíl, ale je a dosti podstatný. Obývací sestava je variabilní, dá se obměňovat a sestavovat v různých variantách. Oproti tomu obývací stěna mnoho kombinací, ve většině případů, nenabízí.

Na výběr máme celou řadu různých variant vyrobených z různých druhů materiálů. Při výběru nábytku bereme v potaz především velikost obývacího pokoje a styl bydlení. Pokud je pokoj menších rozměrů, vhodnější volbou je obývací sestava, kterou můžeme rozmístit po celé místnosti. Máme-li prostoru dostatek, pak je dobrou volbou obývací stěna, kterou umístíme na jednu stranu místnosti. Široký výběr nalezneme na webu nabytekprovas.cz.

I na materiálu záleží

Pokud vyznáváme klasický styl, styl vesnický nebo třeba provensálský, pak je vhodnou volbou nábytek vyrobený ze dřeva. Oblibě se těší masiv, který představuje klasiku. Někdy bývá kombinován se sklem, to je zde v podobě dvířek. Kromě toho je bytelný a má dlouhou životnost. Také nevyžaduje žádnou speciální péči.

Patříme-li mezi vyznavače minimalismu, stylu moderního či industriálního, pak můžeme volit nábytek v kombinaci skla a kovu. Ten však vyžaduje pravidelnou péči, neboť je na něm vidět každý otisk i každá šmouha. Tento druh nábytku není úplně vhodný do rodiny, kde jsou malé děti.