Rusňákova DRFG investuje do developerských projektů

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se soustředí vyjma nákupu hotových nemovitostí také na developerské projekty s vysokou přidanou hodnotou. Nejvíce se zaměřuje na oblast rezidenčních nemovitostí a logistiky. Skupina spravuje nemovitosti v Česku, Polsku a další možnosti hledá i v jiných atraktivních zemích. Společnost Czech Home Capital, jež je významným hráčem v oblasti nájemního bydlení, je nově součástí skupiny, což dopomohlo k jejich unikátnímu postavení na trhu realit.

V roce 2021 se většina podnikatelských záměrů týkala developerských projektů

Vyjma finančních služeb a průmyslové sféry (telekomunikace a nově energetika) je Real Estate hlavní částí podnikatelské činnosti skupiny. DRFG do současné doby kupovala zejména hotové nemovitosti, převážně retailové parky. „V tom jsme výrazně úspěšní, ale nadešel čas využít naše know-how a evolučně se posunout vpřed,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel DRFG. Aktuálně se společnost soustředí také na development. Drtivá většina projektů, kterým se v roce 2021 věnovala, jsou již developerské povahy, a to zejména v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky.

Stále platí, že oblasti, které patří mezi nejzajímavější pro DRFG, jsou:

  1. retailové parky (i s možností stavební realizace), preferované státy jsou:
  • Česko,
  • Slovensko,
  • Polsko.

Aktivně se zaměřují i na země v jihovýchodní Evropě, kde je nasycenost trhu výrazně nižší než u nás a maloobchod stabilně roste vysokými tempy.

  1. Druhou oblastí je výstavba rezidenčních nemovitostí. Zde společnost investičně již realizovala následující projekty:
  • v Brandýse nad Labem
  • nebo v novém fondu Czech Development Fund SICAV, a.s. již dokončují bytový dům v Praze na Spojovací ulici.

Zbylé projekty stojí před finálním podpisem.

  1. A třetí segment je development logistiky, který náležitě obohacuje přímý maloobchodní prodej. Díky růstu e-commerce je poptávka po logistice a lehké výrobě dlouhodobě výrazná.

To, že Polsko je po diskuzi ve skupině bráno jako zajímavý trh v dlouhodobém měřítku, potvrzuje fakt, že investiční skupina letos ve Varšavě otevřela svou pobočku. „Vidíme zde příležitosti, a to jak v oblasti retail parků, tak logistiky nebo potenciálně i rezidenčních nemovitostí,“ potvrzuje Peter Hlaváč.

DRFG uskutečňuje jedinečný model na trhu

Loni v létě DRFG majetkově vstoupila do společnosti Czech Home Capital – dlouholetého partnera, který má značné ambice na trhu nájemního bydlení. „Děláme development, umíme skrze Czech Home Capital nemovitosti pronajímat a spravovat, umíme je prodat a skrze Chytrého Honzu umíme získat pro klienty financování, pojištění či zajistit realitní činnost. Takovýto ucelený model nemá nikdo na trhu,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel skupiny.

Autor: Michal Pecka