Objevte výhody protipožárních vchodových dveří

Protipožární dveře chrání nejen domácnost, ale hlavně bezpečí jejích obyvatel. Zabrání rozšíření plamenů, tepla a kouře a poskytnou vám dostatek času k evakuaci. Z čeho jsou vyrobené a jak fungují?

Protipožární dveře by neměly chybět v žádné domácnosti

Protipožární dveře se vyrábí v nejrůznějších barevných variantách a hodí se jak do rodinného domu, tak i do bytu. Ochrání vás mimo jiné i proti zlodějům a hluku a nabídnou vám řadu dalších výhod, například skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Montáž dveří netrvá ani den a díky certifikátům získáte i výhodnější pojištění domácnosti.

Jak vlastně fungují?

Protipožární dveře se dělí do několika skupin podle požární odolnosti a nebo času, po který dveře zvládnou odolat plamenům. Existují 3 typy odolnosti:

  • EW – odolnost proti šíření plamenů
  • EI – odolnost proti šíření plamenů a zároveň tepelného toku
  • S – odolnost proti kouři

Pro tu nejlepší ochranu hledejte odolnost EI. Základní stupnice je určena v minutách od 15 až do 180. Tolik času budete mít k evakuaci.

Konstrukce, která odolá požáru, zlodějům i hlučným sousedům

O kvalitě dveří rozhoduje vždy jejich materiálové složení. Kvalitní protipožární vchodové dveře se skládají z ocelového pozinkovaného plechu o tloušťce 0,7 mm. Dveře jsou vodorovně vyztužené kalenou ocelí a po obvodu zpevněné nosníkem ze dřeva. To vše pokrývá PVC laminát, který skvěle vypadá a snadno se udržuje. Do rodinných domků můžete zvolit i prosklenou variantu dveří.

Spolehněte se na HT dveře

Firma HT dveře vyrábí bezpečnostní dveře vhodné do bytu i rodinných domů už 25 let. Za tu dobu získala spokojené zákazníky po celé České republice. Chcete-li udělat maximum pro ochranu své domácnosti a blízkých, neváhejte a zastavte se v jedné z poboček. Oceníte nejen rychlé a profesionální jednání, ale také spoustu dalších výhod jako je sestavení návrhu zdarma, nebo zlikvidování odpadu po montáží. Podívejte se na provedené realizace a dopřejte si opravdové bezpečí.