Nové trendy v designu kuchyní. Zalíbí se i vám?

Každá dekáda je typická tím, že se snaží od té předchozí odlišit. Jaké trendy vládnou současnému desetiletí? Víte, na co se v kuchyňském prostředí můžete těšit? Náš článek vám nové trendy představí.

Nové úchytky jsou praktické

Zatímco v minulých letech jsme pozorovali dva největší trendy – minimalismus a vintage, nyní přebírají vládu nové trendy. Retro styl a funkční styl se hlásí o slovo. Nové prvky nábytku, včetně nábytkových úchytek, jsou tak přísně stylové a praktické. Úchytkové profily jsou typické svou vysokou odolností, ale také snadnou údržbou. Nikdo z nás si už prostě nepřeje trávit nekonečné hodiny umýváním úchytek i dvířek.

S technologiemi počítejte

Není potřeba, abychom v dnešní době vařili stejně jako naše babičky. V dnešní době již nikdo tučná jídla neocení, když již jako populace nemáme tolik pohybu, co měla předchozí generace. Proto už není potřeba, abychom denně vařili jídla podle starých postupů. Stále více se hlásí o slovo multifunkční hrnce, rýžovary, pomalé hrnce a další vychytávky, se kterými si připravíte chutný hlavní chod i moučník. Počítejte s tím, až budete přeměřovat pracovní plochu kuchyňské linky.

Všechno ukrýt

Kromě těchto chytrých spotřebičů je patrný trend, kdy si přejeme mít kuchyň na pohled stylově čistou. Není potřeba, aby vyčnívala lednice, aby byly vidět talíře a další potřeby. Nový trend velí jasně – vše, co jen lze, je dobré ukrýt. Získáte tak dojem čistoty a prostoru, který je skutečně k nezaplacení. Kuchyň tak působí stále čistě a uklizeně. Všechny hrnce, dokonce i mikrovlnnou troubu, tak můžete zastavět do kuchyňské linky a šikovně je skrýt za dvířka. Ať žije prostor a vzdušnost!

Jak se vám líbí nové trendy v kuchyňském designu? Které z prvků si přejete mít i u vás doma? Nastal také u vás čas na příjemnou změnu stylu a pojetí celé kuchyňské linky?