Rozkládací matrace jsou praktické i vhodné jen pro příležitostné přespání

Rozkládací matrace nejsou tolik kvalitní, jako klasické matrace, nicméně mají mnohem více využití. Po složení je můžete snadno převést například na chatu, kde je snadno použijete. Pokud rádi stanujete nebo jezdíte po kempech, oceníte je jistě také. Na tvrdou zem ve stanu se hodí něco měkkého, stejně tak na zaprášené a špinavé matrace v chatkách v kempu. Skládací matrace jsou vhodné také pro nejmenší děti, které si hrají na zemi.

Kolik částí má rozkládací matrace?

Obvykle narazíte na matraci, která se skládá ze tří částí. Pokud ale zápasíte s prostorem, možná pro vás bude lepší zakoupit si matraci, která je rozdělena na čtyři menší části. Ta je totiž po složení mnohem menší a tím pádem se s ní lépe manipuluje. O tom, zda je pohodlnější, se dá polemizovat, protože každý další záhyb na matraci může znamenat ztrátu pohodlí. Čtyřdílné matrace navíc často nemívají instalované pružiny uvnitř (jsou příliš tenké), takže se opravdu hodí jen příležitostně.

Polyuretanové matrace

Matrace, které jsou vyrobeny z polyuretanové pěny, patří k nejlevnějším. Pokud hledáte matraci pouze na příležitostné přespání, není co řešit. Polyuretanová pěna je nabízena v několika hustotách: pro pohodlné spaní se vyplatí investovat do těch, které mají nad 25 kg/m3. Ty jsou také méně náchylné k proležení, a tudíž mají větší životnost.

Skládací matrace z paměťové pěny

Jedná se o něco pohodlnější variantu skládací matrace. Její nepříjemnou vlastností je ale to, že zadržuje teplo, a proto zejména o tropických nocích může působit nepříjemně. Vhodná je pro lidi, kteří v posteli často trpí zimou, ne ale pro ty, kteří se nadměrně potí.

Zvažte odnímatelný potah

Pokud svou matraci plánujete využívat na dovolené, pak se může snadno stát, že ji znečistíte (zejména při spaní ve stanu). Proto je vhodné, aby měla odnímatelný potah, který snadno vyperete v pračce.