S teplovzdušným výměníkem budou vaše krbová kamna topit efektivněji

Majitelé krbových kamen vědí, jak je hezké, když si mohou sami nasekat dřevo a zatopit si v kamnech. Dřevo zapraská, rozhoří se a po celé místnosti se rozlije příjemné teplo. Před kamny se skvěle relaxuje, je příjemné vstřebávat všechno to teplo a užívat si pohled na hořící oheň. Topení v kamnech je nejen krásné, ale také výhodnější než topení drahou elektřinou. Pokud vám připadá, že i tak spálíte mnoho dřeva a chtěli byste topit efektivněji, stačí si pořídit teplovzdušný výměník.

Využijte horké spaliny z vašeho krbu

Hořící dřevo produkuje opravdu velké množství tepla, ale ne všechno teplo se využije k vytápění vašich prostorů. Většina tepla odchází komínem pryč ve formě horkých spalin. Tyto spaliny nemusí jen tak utíkat komínem, mohou se také starat o vytápění domu. K jejich využití slouží teplovzdušné výměníky. Ještě než spaliny utečou komínem, projdou teplovzdušným výměníkem, ten z nich odebere velkou část tepla a využije ji k vytápění interiéru. Každé vaše zatopení v kamnech bude za pomoci teplovzdušného výměníku mnohem efektivnější. Na vytopení místnosti už nebudete čekat tak dlouho, bude mnohem rychlejší. Jelikož budete mít s teplovzdušným výměníkem více tepla, nespálíte tolik paliva. Jedná se tedy o investici, která se postará o menší spotřebu za vytápění. Investice to není nijak vysoká, právě naopak, teplovzdušné výměníky nejsou drahé a můžete si je vybírat přímo ve specializovaném eshopu na Kamnarna.cz.

Najdete zde teplovzdušné výměníky v mnoha provedeních a u každého nechybí podrobný popis a technické specifikace. Instalují se mezi kouřovod a jejich instalaci zvládnou zručnější kutilové svépomocí. Inspirujte se nabídkou eshopu.