Máte doma alergika? Podívejte se, jak mu usnadníte bydlení

Díky nezdravému životnímu prostředí se mezi námi vyskytuje čím dál více jedinců, kteří mají potíže s různými druhy alergií. Kromě správné léčby a vhodného stravování jim můžete jejich obtíže zmírnit různými návyky či pomocí praktických výrobků.

Méně bývá často více

Pokud to jde, zbavte se přebytečných bytových doplňků, které představují ideální místo pro roztoče. Podlahy, na kterých nejsou koberec, se snáze udržují v čistotě. Závěsy zkuste nahradit žaluziemi.

Čistěte vodou

Potřebujete – li vyčistit textilní části vybavení vaší domácnosti, použijte tepovače, které umožní hloubkové vyčištění za pomoci vody, která se, společně se saponátem, vstřikuje pod tlakem do čalounění a společně s nečistotami je nasávána zpět do přístroje.

Pro podlahy, pracovní plochy či spáry využijete parní čističe, které si poradí i s kobercem nebo pohovkou. Díky vysoké teplotě dochází ke spolehlivému zničení bakterií, virů, roztočů i plísní.

Čistý vzduch

Především během topné sezóny v místnostech vzniká suchý vzduch. Je proto důležité pravidelně větrat. Pokud uklízíte, tak vždy po úklidu. Pro kvalitnější ovzduší je vhodné pořídit si čističku vzduchu. Pokud se rozhodnete pro její koupi, směrodatnými ukazateli budou především její výkon a filtrace.

Péče o textil

Pro praní používejte ekologické prací prostředky, ty totiž obsahují menší množství chemických přísad, než prostředky běžné. Kromě toho neobsahují vonné složky, které patří mezi velmi časté alergeny.

Při nákupu pračky vybírejte takové modely, které prádlo dostatečně vymáchají a tím jej zbaví zbytků pracích prostředků.

V žádném případě nepoužívejte aviváž. Můžete jí však nahradit domácím prostředkem, který si vyrobíte z vody a octa (1:1) s několika kapkami esenciálního oleje.

Vhodné materiály

Pro vybavení domácnosti používejte materiály, které se snadno udržují v čistotě a jsou omyvatelné. Ideální jsou materiály přírodní. Jednoduše se čistí ne nelákají roztoče.