Psychologie barev je důležitá i při usínání

Dobrý a kvalitní spánek je pro náš život velice důležitý. Ovlivňuje jej celá řada faktorů. Velkou úlohu hraje i barevně laděné prostředí, v němž usínáme. Každá barva k nám vysílá nějaké signály a probouzí v nás určité emoce. Ložnice je, co se výběru barev týče, velmi zapeklitá místnost. Měli bychom pro ni volit takové barvy a odstíny, které podporují relaxaci, zklidnění a odpočinek. Mezi tyto barvy beze sporu patří bílá, zelená, modrá nebo fialová.

Bílá barva

Bílá barva se řadí mezi barvy neutrální a pokud ji budete mít v ložnici, asi nic nezkazíte. Pokud na vás působí příliš studeným dojmem, zkombinujte ji, pomocí doplňků, s barvami teplejšími – žlutou, červenou či oranžovou.

Modrá barva

Modrá barva ochladí nejen ducha, ale pocitově dokáže ochladit i tělo. Pokud jste tedy horkokrevní, můžete si pořídit modré povlečení. Modrá je barva, která působí uklidňujícím dojmem a symbolizuje důvěru a bezpečí. A to jsou ideální vlastnosti, které podpoří klidný a kvalitní spánek.

Zelená barva

O zelené barvě všeobecně platí, že je to symbol spojení s přírodou a působí na nás velmi uklidňujícím dojmem. Zklidní naši podrážděnou mysl. Díky těmto vlastnostem budeme každé ráno svěží a odpočatí.

Fialová barva

Fialová barva značí intelekt, podporuje tvořivého ducha, ale také bývá spojována s duchovnem. Pokud ji chcete použít v ložnici, buďte opatrní. Pokud nemáte se spánkem potíže, neměla by vám tato barva nijak vadit. Patříte – li však mezi ty, kteří hůře usínají nebo se během noci často budí, raději se této barvě v ložnici vyhýbejte.

Pokud postrádáte povlečení uklidňujících barev, velký výběr různých odstínů naleznete na portálu mujpelisek.cz.

Poloha místnosti a barvy

Na útulnost místnosti a volbu barev má vliv i její poloha. Je – li ložnice směrována na jih a po většinu dne do ní svítí slunce, můžete vybírat spíše ze studenějších odstínů. Jestliže ložnice směřuje na sever, ideální jsou spíše tóny teplejší.

Pokud máte problémy s usínáním, kromě barvy povlečení vám pomohou také nahřívací polštářky, které můžete nahřát v mikrovlnce. Zajistí příjemné usínání a potěší i příjemnou vůní.