Konzistentní teplota v domácnosti ušetří nemalé peníze za topnou sezonu

Především ve starších stavbách, které jsou vybaveny dost nedokonalými způsoby vytápění, se tento jev ukazuje dost pravidelně. V jeden moment máte kompletně celý dům víceméně vytopený k padnutí, a o pár hodin později už je zase zima.

Mimo toho, že to není nic dobrého pro zdraví, je tady také potřeba zmínit fakt, že je rozhodně tahle skutečnost nepříjemná především pro pohodlí a peněženku. Vytápět totiž dům z extrému do extrému je velice prodělečné. Zvýšit to může poplatky za energie až o jednu třetinu, což je nezanedbatelná částka.

Stabilní teplota vám ušetří spoustu peněz

Ačkoliv se víceméně neustálé vytápění může zdát jako prodělečná záležitost, tak si zkuste náklady propočítat sami. Pokud přitápíme kupříkladu na patnáct procent výkonu celý den, tak protopíme stále méně, než když budeme z úplné nuly vytápět na sto procent třeba ve třech denních fázích.

Klíčem k úspěchu je tak udržování teploty vody v radiátorech, což zní jednoduše, ale na logiku vytápěcího systému jde už o poměrně dost vysoký nárok. Jenže jedním slovem musíme dodat, že jde o nárok, který není vůbec nereálný.

Najděte si pohodlnou domácí teplotu

Tím nejideálnějším scénářem je, když se vám podaří najít ideální teplotu, co pro vás bude příjemná po celý den. Přednostně bychom doporučili řešit hlavně pocity během spánku. V přetopeném domě se špatně spí, zatím co přes den většinou nikomu nevadí doma nosit bačkory a tepláky k dokonalému pohodlí. O to nejdůležitější se potom postará regulátor konstantní teploty. Jedná se o chytrý prvek vytápění, který velice jednoduše neustále kontroluje teplotu v domě. Je tak připravený kdykoliv reagovat tím, že případně sníží či zvýší výkon topného systému.

Proč jsou regulátory o tolik výhodnější?

Určitě vás ale přednostně napadne otázka, proč jsou regulátory teploty o tolik výhodnější. Hlavní výhodou tohoto systému je fakt, že reaguje na změny teploty velice rychle. V praxi to znamená, že je schopný výkyv zaregistrovat v rámci minut. Regulace teploty je pak doslova hračkou, protože se mění nastavení víceméně v řádu několika málo procent. Díky tomu vy nepoznáte výkyvy v domácnosti, a rodinný rozpočet zůstane bez újmy.