Koberce a bytový textil jsou moderním doplňkem každé domácnosti

Zařizujete si nové bydlení a přemýšlíte, jak jej zútulnit? Pomůže vám v tom celá řada bytových doplňků. Mezi nejčastější z nich patří koberce, které jsou navíc pohodlné a příjemné pro bosou chůzi. Také bytový textil nachází své uplatnění a to nejen jako závěs na okně.

Koberce v domácnosti

Pokud přemýšlíte nad koupí koberce, je potřeba zvážit několik aspektů, aby splnil vaše požadavky. Především jde o prostor, ve kterém bude umístěn, neboť každá místnost má jiné využití a tudíž i koberec bude jinak zatížen.

Dalším aspektem je druh použitého vlákna, od něhož se odvíjí nejen cena, ale i kvalita koberce. Na výběr máte z celé řady materiálů, které jsou rozděleny do dvou skupin a to umělé vlákno či některé z přírodních druhů materiálů.

Umělé vlákno – nejčastěji jej tvoří polyamid, který je pružný a má dlouhou trvanlivost, proto je vhodný do prostor, kde je největší zátěž.

Přírodní materiál – nejčastěji se používá vlna, hedvábí a další rostlinná vlákna (sisal, kokos nebo mořská tráva).

Rozměry koberců – volit můžete mezi koberci celoplošnými či kusovými, které jsou vhodné jako doplněk k jiné podlahové krytině.

Barvy – na trhu je celá řada jak koberců jednobarevných, tak i vzorovaných, záleží na barevném ladění místnosti, do níž koberec kupujete.

Bytový textil

Textilní doplňky váš interiér proteplí a zabydlí. Mezi bytový textil patří nejen závěsy a záclony, které dokážou vykouzlit úžasnou atmosféru, ale i přehozy na postel či sedací soupravu. Chcete lenošit na sedačce? Pořiďte si hřejivou a heboučkou deku z mikrovlákna. Na jídelní stůl patří ubrus a prostírání, kuchařky uvítají chňapky a utěrky. Pohodlné sezení u stolu zajistí měkké podsedáky.

Bytový textil lze pořídit i do koupelny. Že nejste zastánci textilních předložek, ale co ručníky a soušky? Širokou nabídku kvalitního bytového textilu ze příznivé ceny nabízí Habitat.