Kam na dovolenou začátkem podzimu?

Léto se s námi sice loučí, ale to v žádném případě neznamená, že bychom se měli rozloučit také s dovolenými. Tak dlouho si na ně brousíme zuby, proto minimálně ještě jednu se vyplatí podniknout. Naštěstí moře ještě nevystydlo a sluneční paprsky jsou ještě dostatečně teplé, a tak se vydejte ještě za mořem, kde se pořádně okoupete. Jaké destinace stojí za zvážení?

Za krásami orientu do Turecka

Jednou z nejatraktivnějších destinací v takzvaném babím létě je jednoznačně Turecko, které nabízí nádhernou přírodu, jedinečné kulturní tradice nebo na vás dýchne svou starověkou historií. Pokud se zde budete nacházet, jednoznačně podlehnete vyhlášené Turecké riviéře, která se táhne podél Středozemního moře.

Váš itinerář se může zaplnit nejrůznějšími atrakcemi, mezi které patří například návštěva zdejšího delfinária, zábavních parků, akvaparků, případně stojí za zvážení i unikátní krápníková jeskyně.

Egypt bez turistů

Mezi atraktivní turistické destinace v tomto odvětví patří také Egypt, který je v takzvaném babím létě vyhledávaný hlavně proto, že zde končí turistická hlavní sezona. Jinými slovy se zde budete pohybovat po plážích prakticky bez toho, aniž by vás kdokoliv okukoval. Turistů tu bude totiž opravdu pomálu.

Stejně tak na atraktivních turistických památkách nebudete stát dlouhé hodiny ve frontě. Za skvělých podmínek, a dokonce za nižší ceny se budete moct podívat do pyramid v Gíze, také do chrámu v Karnaku nebo Údolí králů.

Spojené arabské emiráty jsou atraktivní po celý rok

Nejen v době podzimu, ale také i jindy po celý rok jsou atraktivní Spojené arabské emiráty. Po krušném létě se však vyplatí právě sem zamířit proto, že hotely budou najednou tišší a budete moct využít veškerého vybavení, které jinak v létě okupují zdejší turisté.

Dubajský život si jistojistě zamilujete, ať už se rozhodnete čas strávit v nákupních centrech nebo na tradičních trzích.