Jedinečné perské koberce se stanou klenotem interiéru

Koberce mají velice dlouhou historii a tradici, neboť již v dávných dobách si lidé pokrývali podlahy svých příbytků měkkými koberci. Tato tradice přetrvala věky a udržuje se dodnes, i když v dnešní době mají koberce velkou konkurenci. Výběr podlahových krytin je stále rozmanitější, ovšem koberce jsou stále v oblibě. Jsou výrazem pohodlí, útulnosti, krásy a jejich předností je také teplo na nohy. Pro domácí pohodu to znamená možnost chodit na boso a děti si mohou bez obav z nachlazen hrát na zemi.

Perské koberce

Ačkoliv jsou na trhu koberce z nejrůznějších materiálů, jejichž výrobu umožňují nové moderní technologie, vždy bude známkou nejvyšší kvality Perský koberec. Peršan je synonymem precizní ruční práce, která byla po staletí neustále zdokonalována. Tak jako v minulosti, je i dnes peršan cenným kouskem, který časem získává na hodnotě. Je to nejen kvalitní podlahová krytina, ale také dobře uložená investice, která se obvykle dědí po generacích. Cena ručně tkaného koberce je pochopitelně vyšší ve srovnání s běžným kobercem, ale nemusíte kupovat velký rozměr. Menší perský koberec je také klenotem v bytě a pořídíte jej za přijatelnou cenu. Pokud se rozhodnete pro perský koberec, je dobré kupovat v prověřeném kamenném obchodě s dobrými referencemi.

Kde nakupovat?

Největší výběr orientálních a perských koberců v ČR nabízí firma Buchara, která působí na českém trhu od roku 1994. Její předností jsou bohaté zkušenosti v oblasti prodeje a výroby orientálních a perských koberců. V pestré nabídce najdete orientální kusové koberce, perské koberce, ale i moderní výrobky. Především ručně vázané peršany jsou ukázkou jedinečné řemeslné zručnosti. Na výběr jsou perské koberce Íránské, Turecké, Afghánské, Pakistánské či Nepálské. Vesměs jsou vyrobeny z přírodních materiálů většinou kombinací bavlny, vlny a hedvábí. Ručně vázané perské koberce oživí a zútulní každý interiér, ať je to domácnost či kancelář. Ke každému koberci vystavuje prodejna Buchara certifikát pravosti o jeho původu a rovněž dostanete odborné rady, jak peršan správně udržovat.