Pračky, které ušetří čas i peníze

Pračky se od sebe liší tvarem, velikostí a funkcemi

Někomu stačí starší pračka, někdo se s ní zase nespokojí a potřebuje ke svému komfortu pračku, která mu prádlo současně i „vyžehlí“ nebo rovnou usuší. Vybírejte tak podle toho, co od pračky očekáváte. Buben pračky je rozhodující, protože ne každá pračka pojme obsah prádla, který potřebujete vyprat v jedné várce (5 kg obsah je asi nejznámější). Pračky jsou dále děleny podle výkonu z řad A – G. Nejnižší spotřeba je A, dnes se vyrábějí až s několika plusy. Jsou tedy úsporou energie, což mnoho z vás ocení. Elektronická regulace si tak sama nastaví, kolik vody do pračky napustí. Dívejte se i na parametry, co se týče otáček. Výbornou pomůckou je i odložený program, kde zase můžete využít nočního proudu.

Pračky se od sebe liší tvarem, velikostí a funkcemi

Funkce praček posunula svou hranici o stupínek výše. Efektivně v ní tak lze dokonce usušit prádlo, což je značnou výhodou. Nemusíte si tak lámat hlavu s nedostatkem prostoru s věšením prádla. Sytost a barvu prádla si zachováte i dobrým výběrem pracího prášku. Aviváž vám dodá květinovou nebo jinou parfemovanou vůni, záleží na vás.

Pračka se sušičkou je tak určena zejména pro rodinu, která nemá kde usušit prádlo. Vícečetné rodiny nebo maminka s miminkem jistě uvítá, když nebude mít hromadu věcí na topení, kde by špatně proschlo. Máte vlastně dva spotřebiče v jednom, což se vám rozhodně vyplatí z hlediska úspory místa a času. Jen je otázkou úspora energie, která v tomto případě bude trochu vyšší, než u pračky samostatné. Spoustu takových praček má velké nakládací otvory a vysuší spoustu kilogramů prádla.