Na co pamatovat při úpravě ložnice pro alergiky

V ložnici strávíme téměř jednu třetinu svého života. Hlavním předpokladem pro klidný a pohodlný spánek je především pohodlí a proto bychom měli na výbavu klást vysoké nároky.

Pokud jste alergik nebo máte někoho takového v rodině, nároky jsou o to větší. Ložnice či pokoj, kde spí, nemusí vypadat nijak speciálně a na první pohled to ani mnohdy není znát.

Na co bychom tedy měli pamatovat?

Vhodná postel

Postel je základ pro dobrý a klidný spánek a jako taková musí splňovat určitá kritéria. Především je to matrace s jednoduše snímatelným povlakem, který se dá kdykoli vyprat. Ideálním materiálem je polyetherová pěna, bio pěna nebo pěna studená. Tento materiál neláká roztoče a je dosti prodyšný.

Také polštář a přikrývka hrají důležitou roli. Pro jejich výplň je vhodné duté vlákno.

Konstrukce postele by měla být vyrobena z masívu, s kvalitním lamelovým roštem a jednoduchou konstrukcí. V žádném případě nekupujte postel s úložným prostorem, zabráníte tak hromadění prachu a prostor pod postelí se vám bude snadněji uklízet.

Ložní povlečení

Vybírejte povlečení s méně sytými barvami a vzory (obsahují více barviva). Dobrý materiál je například mikrovlákno. Pamatujte na to, že při praní je potřeba jej více promáchat a v žádném případě nepoužívejte aviváže.

Záclony a další, nejen textilní, dekorace

Záclony, závěsy a koberce nejsou úplně ideální, neboť zadržují prach. Místo koberce použijte plovoucí podlahu a do oken umístěte žaluzie.

Při výběru nábytku a dalšího vybavení mějte na paměti, že se musí snadno udržovat v čistotě.

Ideální je, pokud se ve skříních nemusí skladovat oblečení.

Ani květiny pro tuto místnost nejsou příliš vhodné.

Vytápění prostoru

Pokud můžete, raději volte podlahové vytápění – teplo nevíří prach. Teplota pro spánek by měla být nižší. Vhodné je také zvlhčování vzduchu.

Tip: Prohlédněte si náš magazín pro ženy a dívky