Jak vybrat plynové topidlo

Výhodou těchto plynových topidel je rychlý náběh, takže prostor je po zapnutí topidla velice rychle vytopen na příznivou teplotu i ve velmi mrazivém zimním počasí. Rychlý účinek oceníte zejména ve výrobních halách, skladovacích a podobných prostorech, kde se pracuje pouze na jednu směnu a je třeba již od rána co nejdříve prostor vytopit na přijatelnou teplotu. Plynová topidla jsou ovšem vhodná v zimním období i na stavby.

Plynová topidla jsou přenosná s připojením na propanbutanové lahve pomocí plynové hadice. Hadice jsou spolu s regulátorem tlaku, který je vybaven bezpečnostním ventilem, součástí balení. Pro vytápění dílen, skladů, garáží a podobných menších prostor je ideální infračervený zářič Master 34 CR. Díky odlehčení na 2,6 kg se může snadno přenášet z místa na místo podle momentální potřeby.

Podobné parametry mají i ostatní topidla řady Master. Mezi nejprodávanější patří Master BLP 33 M, jehož poměr cena/výkon je skutečně optimální. Díky propojení na více PB lahví může být topidlo v provozu delší dobu. Hmotnost topidla je 9 kg a jeho výkon 16-30 kW je možné regulovat.

Plynové topení si můžete pořídit i doma. Ve starších činžovních domech byly v minulosti obvyklé staré vafky. Jejich nedokonalost, nízká účinnost i nebezpečí provozu je důvodem k pořízení nového topení, při kterém lze využít i stávajících plynový přívodů i odtahového systému, které jsou identické s novými topidly.

Přechod na nové topení je tak jednoduchý, neboť se obejde bez bourání, sekání a podobných nepříjemností. Pokud se pustíte do radikální změny při vytápění činžovního bytu plynem, je ideálním řešením plynový kotel, kdy topnými tělesy jsou radiátory. U kondenzačního kotle lze instalovat i podlahové topení. Přechodem na nové topení se zbavíte karmy s věčným plamínkem a současně lze ohřívat také vodu.