Jak správně krmit kočku?

Správná krmiva pro kočky jsou základem dobré kondice kočky, bezproblémového trávení, zdravé a hebké srsti a v neposlední řadě i dlouhověkosti kočky. Úsloví, že kočky mají devět životů je sice nadnesené, ale v jistém smyslu i pravdivé. I tak se vám však kočka za správné a dobré krmení odvděčí zdravým vývinem a také svou přízní.

Skutečně pestrý a kvalitní výběr krmiv i dalších potřeb pro svou kočku najdete v eshopu Můj mazlík. V pohodlí svého domova si otevřete webové stránky eshopu a můžete si vybírat z bohaté nabídky granulí, konzerv, kapsiček, paštiček pro kočky. Všechna tato krmiva jsou v prémiové, superprémiové a holistické kvalitě a najdete je na jednom místě. Najdete zde i krmiva pro kočky se zvláštním stravovacím režimem, pro které jsou připravena speciálně upravená krmiva.

Týká se to například kastrovaných koček, dále koček trpících nadváhou, potížemi se zažíváním a jinými často se vyskytujícími nemocemi. Dozvíte se zde i rady, jak krmit kočku. Hlavní zásadou je vyváženost stravy. Nesprávné krmení se projeví ztrátou lesklosti srsti, zakaleným zrakem, zapáchajícími výkaly a také ne zrovna ladným pohybem. Zvolíte-li li správné krmení, můžete těmto problémům předejít. Kočka je předně masožravec a její přirozenou potravou jsou části těl ulovených zvířat, tzn. svalovina, vnitřnosti, chrupavky apd.

Nikdy to nesmí být nestravitelné části potravy, jako jsou například kosti. Vyváženost stravy znamená vedle vody také dostatek bílkovin a aminokyselin, tuků, minerálních látek a vitamínů. Pokud budete vybírat potřeby pro kočky, je dobré se držet rad veterinářů, kteří doporučují krmiva nestřídat, ale držet se jedné kvalitní a ověřené značky. Mnozí chovatelé mají dilema, zda své kočce dávat suché (granule) nebo vlhké (konzervy) krmení. Někteří veterináři preferují granule, neboť eliminují tvorbu zubního kamene.