Vinylové podlahy – vše, co potřebujete vědět

Vinylové podlahy se dále dělí na dílce a role. Vinylové dílce dělíme na dílce se zámkovým spojem (plovoucí pokládka), dílce celoplošně lepené (lepí se na předem připravený podklad za pomoci speciálního podlahářského lepidla) nebo ve formě samolepících dílců. Vinylové role, díky různým šířkám, jsou vhodné pro celoplošné pokládky i pokládky na volno.

903

Pokládka vinylových podlah

Před samotnou pokládkou je třeba vinylovou podlahu aklimatizovat v dané místnosti (16 až 24stupňů Celsia) minimálně po dobu 24 hodin a opatříme si samonivelační stěrku pro zajištění rovnosti podkladu.

Rozlišujeme 2 způsoby pokládky vinylové podlahy:

  • Lepení podlahy k podkladu
  • Pokládka plovoucí vinylové podlahy

Lepení vinylové podlahy vyžaduje dokonale čistý, hladký a rovný podklad, aby při nebo po pokládce nevznikaly nerovnosti. Samozřejmostí je použití kvalitního podlahářského lepidla.

Pokládka plovoucích vinylových podlah se provádí bez jakéhokoli upevňování a s použitím tak zvaných zámkových spojů.

Vinylovou podlahu můžete bez obav položit na linoleum, PVC, dřevo či beton, pouze v případě dlažby je nutno nejdříve zatmelit spáry, aby byl povrch dokonale rovný. Výjimkou jsou zejména koberce, které je třeba před pokládkou odstranit.

pokladka_dilce

Výhody vinylových podlah

  • Dlouhá životnost – vinylová podlaha je vhodná i do interiérů s domácím mazlíčkem, díky vysoké odolnosti se nepoškrábe ani neodře
  • Odolnost – díky vysoké odolnosti proti vodě a vlhkosti se jedná o ideální podlahu do kuchyně či koupelny
  • Údržba – velmi rychle a snadno, stačí podlahu přetřít mopem, zamést nebo vyluxovat
  • Vhodná na podlahové topení – rozměrová stálost je zaručena za všech okolností
  • Pestrá nabídka – vyberte si ze širokého spektra barev a motivů, které ideálně doplní vaši domácnost a dají jí jednotný styl

Údržba vinylových podlah

Četnost čištění záleží v podstatě na vás a na provozu ve vaší domácnosti. Z hlediska materiálu vás však nic nenutí k denní nebo týdenní údržbě. Větší nečistoty jednoduše odstraňte a poté vysajte pomocí vysavače nebo smeťte. Nakonec můžete podlahu snadno přetřít mopem.

Výrobci a prodejci vinylových podlah

Mezi přední výrobce vinylových podlah patří zejména Pergo, Tarkett,Flotex, Forbo či LTA, z jejich bohaté nabídky si vybere každý.

Jestliže chcete jednotlivé motivy vidět na vlastní oči, můžete se přijít podívat do společnosti BARKOTEX, kterou najdete v Praze, Brně i Hradci Králové. V Hradci Králové má společnost BARKOTEX mimo skladového areálu i outletovou prodejnu, kde naleznete všechny typy podlah za výprodejové ceny. Společnost naleznete i na internetových stránkách barkotex.cz, výprodej podlah pak na barkotexoutlet.cz. Při výběru ze vzorkovny se můžete spolehnout na pomoc odborných pracovníků, stejně jako na časté slevy, promo akce i výprodeje.

prodejna_Vinohrady