Jak si doma upravit moderní koupelnu?

Koupelna již dávno není jen místo, kde si odbýváme svou hygienu. Pomalu ale jistě se stává místem relaxace a odpočinku a proto je důležité ji podle toho vybavit.

Přinášíme několik tipů, jak na to:

Decentní barvy

V koupelnách si nacházejí své stálé místo tlumené zemité odstíny připomínající návrat k přírodě. V oblibě je především barva písková, světle zelná, béžová nebo šedá. Obklady začaly nahrazovat voděodolné barvy nebo betonové stěrky, které jsou velice praktické.

Armatura již nemá pouze chromovou úpravu, ale nalézt ji můžeme také v provedení mosazném, niklovém či bronzovém.

Ozvěny z přírody

Lesklou barvu začíná, pomalu ale jistě, nahrazovat mat. Pro dekory se často využívá přirozená struktura dřeva, které se často využívá pro kombinaci s kamenným nebo betonovým vzhledem..

Trendy pro umyvadlo

Současným trendem je umístění umyvadla na desku. Pokud máte větší koupelnu, v níž je dostatek místa pro úložné prostory, vybírejte z nabídky jednoduchých konzolí. Menší koupelně bude slušet minimalistická umyvadlová skříňka s čistou linií, která schová i sifon.

Moderní a chytré technologie

U sprchy se objevují intuitivní tlačítka, která umožňují její ovládání pouze jemným dotykem prstu. Otáčením pak regulujeme průtok vody. Abychom rozpoznali funkce jednotlivých tlačítek, jsou na nich vyobrazeny piktogramy, které nám napoví.

Některé chytré systémy si po vypnutí zapamatují naposledy nastavený proud vody.

Zasloužený relax

I když máte malou koupelnu, můžete ji vybavit hydromasážní vanou přímo na míru. Díky tomu přesně zapadne do koupelnového interiéru.

I obyčejná sprcha může být požitkem. Ten vám zajistí hydromasážní sprchový panel.

Tipy na závěr:

Chcete – li šetřit s vodou, pořiďte si bezdotykovou baterii k umyvadlo.

Nechce se vám do příliš velkých změn nebo máte malou koupelnu na wellnes techniku? Pořiďte si jednoduchou a přesto funkční výbavu do koupelny a to v podobě masážních kartáčů či houbiček, olejů a celé řady různých masážních podložek.