Jak se starat o chalupu

Máte rádi styl? Pak vsaďte na dřevo!

Pokud jste se pustili do zařizování chaty a chalupy, pak používejte dřevo tam, kam jen to bude možné. Ať už na podlahy, na stěny a stropy nebo na obklady. Masivní nábytek má své odvěké kouzlo, je nadčasový a do chalupy krásně zapadne. I když se nebudete v chalupě přezouvat, nemusíte se děsit. Nejste v luxusním hotelu, a tak nějaká ta rýha nebo oděrka k venkovskému stylu bydlení patří.

Venkovský styl

Vnitřní uspořádání chalupy by mělo být v poměrně jednoduchém venkovském stylu. Toto pravidlo je dobré užívat jak u barevného provedení, tak u zvolených materiálů. Nechejte se inspirovat okolím. Hezky se vyjímá jak čistá bílá barva, tak červená, zelená nebo modrá.

Cozy Rural Home 2   Secret Cottage

Cottage   Summer Cottage

 

Náležitá údržba okolí

I když máte rádi přírodu, dávejte si pozor na údržbu okolí, je nutné sekat trávník a prořezávat stromy a keře, jakož i obdělávat záhony a zahradu. Velkou péči musíte také věnovat okrasným dřevinám a živým plotům.

A co střecha?

Také střecha musí být alespoň dvakrát za kalendářní rok zkontrolována, a to nejlépe před nástupem zimy a potom po jejím skončení.  Z okapů nezapomínejme vymetat listí, jinak by tam zetlelo a mohlo by způsobit korozi okapu, což by se nám potom nevyplatilo. Navíc by se listí mohlo dostat do svodu, který by ucpalo, a zmrzlá voda by jej v době mrazů mohla roztrhnout.

Natírání dřevěných exteriérů

Pravidelné natírání vyžadují dřevěné prvky exteriéru, jako jsou ploty, okapy a jiné. Pokud si už dopředu koupíme naimpregnované dřevo od výrobce, tak si ušetříme hodně práce, protože tím se nátěr dostává hlouběji do struktury a další nátěr můžeme provést až za několik let.

Cottage   Typical Cottage On Curonian Spit

 

Holiday Cottage On Curonian Spit   Holiday Cottage On Curonian Spit